Braniewianie dziewięć razy na podium!

2017-02-13 14:11:26(ost. akt: 2017-02-14 11:56:36)

Autor zdjęcia: Archiwum MOS Zatoka Braniewo

Ostatni weekend był bardzo udany dla braniewskich biegaczy. Podczas sobotniego XVIII. Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych stawali na podium aż 8 razy! Nie gorzej było podczas niedzielnego Biegu Urodzinowego Gdyni.
III etap XVIII. Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych, kończący cały cykl, odbył się 11 lutego. Dla większości biegaczy z Braniewa był to etap decydujący o miejscach na podium. Braniewianie tego dnia nie zawiedli i rozbili bank z medalami. Na podium stawali aż 8 razy!

W kategorii do 15 lat drugie miejsce zajęła Marta Jaszczuk. Tuż za nią była Kinga Buczyńska. W tej samej kategorii wiekowej na najniższym stopniu podium stanął Dominik Zygałko. Świetnie poradzili sobie także ich starsi koledzy. Grzegorz Zahorski był drugi w swojej kategorii wiekowej. Podobnie jak Aniela Garbowska.

— Wszystkie trzy edycje były bardzo ciekawe, a każda z nich inna — mówi Aniela. — Jedne starty wychodziły mi lepiej, inne ciut słabiej. Najtrudniejszy był trzecie etap. Niestety lód i śnieg, w niektórych miejscach, mocno utrudniał bieganie. Dlatego bardzo się cieszę, że udało się zająć drugie miejsce.

Świetnie poradzili sobie także nasi starsi biegacze. Pan Włodzimierz Karoliński ukończył grand prix na drugiej pozycji w swojej kategorii wiekowej. Na najniższym stopniu podium w K 40 była Agnieszka Matczuk. Z kolei Magda Ingielewicz triumfowała w kategorii K 30.

— Ostatni etap zaliczam do bardzo udanych — mówi Magda. — Pogoda była przepiękna. Bardzo cieszy mnie też rezultat, który udało mi się uzyskać. Ten bieg pozostanie w mojej pamięci z jeszcze jednego powodu. Dopadła mnie taka kolka, że myślałam o zatrzymaniu się, ale ostatnie treningi i determinacja nie pozwoliły mi na to. To było moje pierwsze grand prix Sztumu i myślę, że nie ostatnie. W końcu wróciłam do tego co tak naprawdę zawsze uwielbiałam, czyli biegania, a jak w parze idzie jeszcze wygrana, to już w ogóle, tylko się cieszyć.

Dodatkowo pierwsze miejsce w kategorii małżeństw zajęli Agnieszka i Waldemar Dudek, do niedawna mieszkańcy Braniewa. Piąte miejsce przypadło państwu Jaszczuk.

Natomiast w niedzielę biegacze z Braniewa wystartowali w Biegu Urodzinowym w Gdyni, w którym uczestniczyło ponad 4 tys. zawodników. Tego dnia pogoda nie rozpieszczała zawodników. 10 stopniowy mróz potęgował silny wiatr, który od 6 kilometra do mety, wiał praktycznie cały czas zawodnikom w twarz.
Wśród panów z Braniewa trasę najszybciej pokonał Michał Prusinowski, który zajął 11 miejsce w kategorii M 20. Wśród pań najszybsza była Aleksandra Jakimczuk, która wygrała kategorię K 20.