środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Krzysztof Łacman na prowadzeniu

2017-02-16 12:00:00 (ost. akt: 2017-02-16 12:09:58)

Nasz plebiscyt "SuperSołtys 2017" rozkręcił się na dobre. Gdy w środę (15. lutego) kończyliśmy to wydanie tygodnika na pierwszym miejscu był Krzysztof Łacman, sołtys Zakrzewca. Tuż za nim Grzegorz Błądek z sołectwa Tolkowiec, a na trzeciej pozycji znalazł się Zbigniew Pietkiewicz, który przewodzi sołectwu Ronin – Nowiny.

Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Sołtys to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy właśnie pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu SMS na "Najpopularniejszego Sołtysa" z terenu powiatu braniewskiego. Gdy w środę (15. lutego) kończyliśmy to wydanie tygodnika w naszym konkursie prowadził Krzysztof Łacman, sołtys Zakrzewca.

Pan Krzysztof ma 37 lat i jest sołtysem Zakrzewca stosunkowo od niedawna, bo od zeszłego roku. Uważa, że dobry sołtys powinien mieć umiejętność integrowania lokalnej społeczności.

— Tak, to bardzo ważna umiejętność — potwierdza pan Krzysztof. — Według mnie prawdziwy sołtys: zimą dba, aby drogi były odśnieżone; wiosną ma zachęcać mieszkańców do sprzątania swoich posesji; latem organizować festyny, a jesienią dożynki. Zawsze powinien pamiętać o Dniu Dziecka.

A co słychać w sołectwie Zakrzewiec?
— Jak do tej pory udało mi się zorganizować festyny rodzinne i zabawy dla dzieci — wylicza pan Krzysztof. — Stawiam na wspólną integrację lokalnej społeczności. Za mojej kadencji będę dążył do poprawienia warunków życia mieszkańców. Będę kładł nacisk na bezpieczeństwo dzieci, między innymi przez usytuowanie znaku drogowego strefa zamieszkania (złożyłem stosowny wniosek do gminy), a także wnioskuję o modernizację nie wyremontowanych dróg w miejscach dotąd zapomnianych. W tym roku realizuję inwestycję budowy zjazdu linowego dla dzieci w miejscowości Zakrzewiec, z tego co wiem będzie to pierwsza taka inwestycja na terenie gminy Braniewo.

Przypomnijmy: Tytuł "SuperSołtysa 2017" Powiatu Braniewskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Plebiscyty na "SuperSołtysa 2017" danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: SuperSołtysa 2017 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Plebiscyt trwa od dnia 27.01. 2017 r. Zakończymy go 3 marca, kilka dni przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca. Termin zgłaszania kandydatur upływa 26.02. 2017 roku o godzinie 23.59

Zgłoś swojego sołtysa:
Teraz czekamy na Wasze zgłoszenia. Termin zgłaszania kandydatur upływa 26.02.2016 roku o godzinie 16. Przysyłacie kandydatury swoich sołtysów, najlepiej z dłuższym lub krótszym uzasadnieniem. Jeżeli Wasz sołtys już jest zgłoszony to napiszcie za co go cenicie: braniewo@gazetaolsztynska.pl


REGULAMIN: TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE: Popierajcie swojego sołtysaRANKING WOJEWÓDZKI


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages