środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej. Najlepsze LO im. Feliksa Nowowiejskiego

2017-02-20 11:49:43 (ost. akt: 2017-02-20 11:54:46)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie


Mł. asp. Maciej Suchecki, Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego braniewskiej Policji, był jednym z sędziów powiatowego finału konkursu o wiedzy cywilnej. Policjant sprawdzał wiedzę uczestników z zakresu ruchu drogowego. 


Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej ma na celu popularyzację problematyki obrony cywilnej oraz przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

W tym roku do konkursu zgłosiły się trzy szkoły ponadgimnazjalne. Wśród sędziów był policjant, mł. asp. Maciej Suchecki, Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego braniewskiej Policji, którego zadaniem było sprawdzenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego.


Eliminacje powiatowe uczestnicy rozpoczęli od rozwiązania testu wiedzy, który zawierał 50 pytań. Następnie zespoły przystąpiły do zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ochrony przeciwpożarowej, zagrożeń życia i zdrowia oraz ogólnych przepisów i zasad ruchu drogowego. W ostatnim etapie drużyny musiały odpowiedzieć na 5 pytań z zakresu obrony cywilnej. 


Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami tegorocznej olimpiady została drużyna: Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie, II miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie, III miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie.

Każda z drużyn otrzymała z rąk Starosty Braniewskiego Leszka Dziąga puchary i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne.


Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz powiat na olimpiadę wojewódzkiej w Olsztynie.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. LOL #2186339 | 91.212.*.* 20 lut 2017 14:10

    Brawo ekipa z LO Nowowiejskiego!!!! Tak trzymać i powodzenia w Olsztynie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages