III-ligowa Concordia remisuje z Zatoką

2017-02-28 08:44:41(ost. akt: 2017-02-28 08:58:24)
Paweł Niewiadomski (trzeci z lewej) to najskuteczniejszy piłkarz Zatoki w meczach sparingowych

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Concordia Elbląg to rywal grający o ligę wyżej od Zatoki Braniewo. A jednak braniewianie na sztucznej trawie boiska przy ul. Skrzydlatej w Elblągu byli nawet bliżej zwycięstwa niż podopieczni trenera Łukasza Nadolnego.
Concordia Elbląg zaczyna rozgrywki znacznie wcześniej (już w najbliższy weekend) niż IV liga, stąd elblążanie powinni być na innym etapie przygotowań od Zatoki, czyli nie tylko z tego powodu byli faworytami tego pojedynku. Grają w lidze wyżej i mają znacznie więcej klasowych zawodników od braniewian, włącznie z piłkarzami nie tylko z Polski.

Zatoka, jak to się zwykle zdarza w meczach kontrolnych, pojechała do Elbląga bez kilku podstawowych zawodników. W składzie drużyny z miasta nad Pasłęką tym razem zabrakło Wolaka, Lewandowskiego, Śniegockiego, Koczary, Łacmana i Paszkiewicza.

Był to praktycznie przedostatni mecz towarzyski przed ligą i dlatego trener Concordii potraktował go bardzo poważnie. Konkurencja do pierwszej jedenastki w Concordii jest dosyć duża, stąd każdy zawodnik chciał się pokazać swojemu szkoleniowcowi jak najlepiej. O powadze tej rywalizacji ze strony gospodarzy świadczy też fakt, że elblążanom arbiter pokazał aż siedem żółtych kartek. Zatoka grała fair play i arbiter gościom nie pokazał żadnego kartonika.

W pierwszej połowie Concordia grała bardzo agresywnie i każdy zawodnik chciał pokazać, że jest poważnym kandydatem do wyjściowej jedenastki. Elblążanie w pierwszych 45 minutach byli drużyną przeważającą mając w ofensywie jeden rzut wolny (obronił Dawid Sadowski), trzy rzuty rożne i kilka strzałów. Zatoka grała niezwykle pewnie w obronie w czym zasługa kwartetu obronnego w składzie: Jastrzębski, B. Wieliczko, Ciepliński i Chomko. Gospodarze znacznie częściej przebywali przy piłce, ale ekipa z Braniewa kontrolowała grę, a gdy była przy piłce starała się ją bardzo szanować.

W drugiej połowie Concordia wyszła w zupełnie innym składzie niż w pierwszej. Trener Nadolny wymienił praktycznie całą jedenastkę, więc miejscowi mieli znacznie więcej sił od rywali. Od 46 minuty w bramce Zatoki zagrał Tomasz Ptak i trzeba przyznać, że był on jednym z wyróżniających się piłkarzy gości. W 55 min. wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z napastnikiem Concordii. W 62 min. obronił groźny strzał, tym razem pomocnika Concordii oraz bardzo był aktywny w polu bramkowym, szczególnie, kiedy III-ligowcy egzekwowali rzuty rożne. Concordia grała coraz bardziej nerwowo wraz z upływem czasu licząc na bardzo łatwe zwycięstwo. W 75 min. po jednym z kontrataków Przemysław Matelski otrzymał podanie ze środka pola, ograł jednego z obrońców rywali i z dystansu pięknie strzelił, ale piłka minęła niestety bramkę w okolicy spojenia słupka z poprzeczką. W 83 min. bramkarz Concordii próbował wznowić grę podaniem z ręki, jego intencję wyczul Niewiadomski, przechwycił piłkę i za chwilę Zatoka prowadziła 1:0. W 90 min. praktycznie jedyny błąd w defensywie Zatoki kosztował utratę nie tylko gola, ale i zwycięstwo.

Trzy dni później Zatoka rozegrała grę towarzyską na obiekcie przy ul. Botanicznej. Była to tzw. gra wewnętrzna, gdyż trener Paweł Karpowicz dał pograć kilku piłkarzom Zatoki II Gminy, którą do rundy rewanżowej w A klasie poprowadzi trener Jacek Ptak.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: