Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Czy można pomóc ofierze wypadku nie będąc ratownikiem?

2017-03-02 12:43:26 (ost. akt: 2017-03-02 12:48:16)

Na te pytanie usłyszeli odpowiedź słuchacze braniewskiego Uniwersytetu III Wieku na pierwszym z cyklu spotkań w ramach samoobrony kobiet. Podstawy pomocy przedmedycznej przybliżał słuchaczom w braniewskiej jednostce policji ogniomistrz Daniel Stalczewski, ratownik medyczny Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Pierwsza pomoc przedmedyczna rozpoczyna policyjny cykl spotkań słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w ramach profilaktyki samoobrony kobiet. Blisko 20-osobowa grupa uczestników przywitana przez podinsp. Edwarda Szydłowskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie, wysłuchała wykładu i brała udział w praktycznych ćwiczeniach pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak podkreślił na wstępie prowadzący zajęcia ogniomistrz Daniel Stalczewski, na miejscu każdego wypadku obowiązuje ta sama zasada – po pierwsze bezpieczeństwo. Zarówno własne jak i osoby, której chcemy pomóc. Oczywiście, nasze umiejętności nie dorównają wyszkolonym i doświadczonym ratownikom, jednak swoją postawą i zachowaniem zawsze jesteśmy w stanie pomóc pokrzywdzonym.

Ratownik pokazywał prawidłowo przeprowadzoną resuscytację, wyciąganie osoby z pojazdu, zakładanie opasek uciskowych, układanie osoby w tzw. pozycji bezpiecznej. Uczestnicy również mieli pytania z zakresu pierwszej pomocy, które pomocne są w codziennych, domowych sytuacjach takich jak. np. postępowanie z osobą, u której podejrzewamy zawał serca. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach udzielić fizycznie pomocy pokrzywdzonym, zawsze pomożemy dzwoniąc na numer alarmowy 112 służb ratunkowych.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages