środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Strażacy ochotnicy podsumowują miniony rok

2017-03-09 08:32:35 (ost. akt: 2017-03-09 08:51:57)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Tradycyjnie w pierwszym kwartale roku strażacy-ochotnicy z powiatu braniewskiego przeprowadzają zebrania sprawozdawcze, dokonując podsumowania działalności minionego roku.

W większości jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się zebrania sprawozdawcze, w których uczestniczyli samorządowcy wspierający ruch pożarnictwa ochotniczego, kierownictwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz przedstawiciele struktur powiatowych ZOSP RP.

Podczas zebrań sprawozdawczych strażacy OSP omawiają działalność statutową, która była realizowana w roku 2016, przedstawiają plany działalności jednostek operacyjno-technicznych w tym również przedsięwzięcia związane z pozyskaniem sprzętu oraz nowych członków czynnych OSP.

Na poziomie powiatu braniewskiego działają 23 jednostki ochotniczych straży pożarnych, wśród których 10 jednostek OSP jest włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Jak każde stowarzyszenie również jednostki OSP borykają się z problemami organizacyjnymi.

Znaczący problem to migracja ludzi młodych z szeregów jednostek OSP, brak odpowiedniej ilości zasobów ludzkich oraz wiek pojazdów pożarniczych wykorzystywanych do zdarzeń. Jednostki OSP w strukturach KSRG posiadają odpowiednie wyposażenie sprzętowe w urządzenia i narzędzia dające możliwość skutecznego realizowania stawianych zadań. Jednak na poziomie województwa warmińsko – mazurskiego strażacy OSP z powiatu braniewskiego dysponują najstarszymi pojazdami pożarniczymi. Pomimo pozyskiwania nowoczesnego sprzętu ratowniczego o szerokim wachlarzu przydatności do działań ratowniczych pojazdy pożarnicze wymagają wymiany na nowoczesne jednostki sprzętowe, które będą gwarantowały profesjonalizm i wysoki poziom świadczonych usług ratowniczych.

W roku bieżącym podjęte zostały staranie przez jednostki OSP oraz lokalny samorząd zmierzające do wymiany pojazdów pożarniczych.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w BraniewieCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages