Udany ostatni sprawdzian przed ligą

2017-03-20 13:16:04(ost. akt: 2017-03-20 13:42:11)
Czy duet Ciepliński-D. Wieliczko będzie grał w lidze ?

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W ostatnim meczu przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi rundy wiosennej MKS Zatoka Braniewo pokonała na boisku w Lipowinie Warmię Olsztyn - ósmy zespół ligi okręgowej grupy drugiej. Za tydzień (25.03) Zatoka pojedzie na rewanż w IV lidze do Rominty Gołdap.
W pierwszej wersji mecz miał się odbyć w Braniewie, ale na skutek padających deszczów boisko przy ul. Botanicznej jeszcze nie nadawało się do gry i szkoda byłoby na początek nieco go zdewastować.

Trener Paweł Karpowicz jak zwykle nie mógł dysponować najsilniejszą drużyną. Zabrakło w składzie Tomasza Ptaka, Marcina Śniegockiego, Przemysława Matelskiego, Rafała Jakimczuka i Bartłomieja Koczary.

Na dobrze przygotowanym boisku, jak na tę porę roku i panującą pogodę (obfite deszcze w ostatnich dniach)) pierwsze 20 minut należało do młodzieży z Olsztyna, lecz defensywa Zatoki stanęła na wysokości zadania i na tablicy wyników nie było żadnej zmiany. W 24 min. aktywny w tym spotkaniu Łukasz Wolak minął dwóch rywali i wyłożył piłkę Nikodemowi Szalkowskiemu, który nie miał kłopotu, aby ją skierować do siatki. Nieustannie padający deszcz i wiatr nie wpływał na możliwość przeprowadzenia składnych akcji, ale większe doświadczenie Zatoki było widać gołym okiem.

W drugiej połowie obraz gry z końcówki pierwszej nie uległ zmianie. Więcej przy piłce byli braniewianie, a owocem tego była druga bramka. W 65 minucie Bogdan Wieliczko dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego, a główka Wolaka dopełniła finału i było 2:0.

16. Warmiak Łukta 8 21:63

Do rozegrania pozostał jeszcze zaległy mecz Mrągowia - Mamry (3.05). Inne zaległe (18.03): Omulew - Unia 0:3, Tęcza-Rominta 1:0. Warmiak wycofał się z rozgrywek.
Pozostałe mecze XVIII kolejki: GKS W. - Warmiak 3:0 (walkower), Orlęta - Stomil II, MKS K. - Tęcza, Znicz - Omulew, Mamry - Delfin, Unia - Mrągowia, Granica – Błękitni.Tabela IV ligi:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: