Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

72 godziny policyjnej służby

2017-03-27 12:32:54 (ost. akt: 2017-03-27 12:38:54)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci podsumowali miniony weekend. W ciągu ostatnich dni praktycznie co druga interwencja dotyczyła domowych awantur lub różnego rodzaju zakłóceń porządku.

Blisko 50% ze zgłoszonych interwencji dotyczyło awantur domowych i zakłóceń porządku. Policjanci interweniowali m.in. wobec nietrzeźwej kobiety, która w trakcie libacji alkoholowej zdemolowała mieszkanie gospodarza, pijanej matki, która opiekowała się dwójką maluchów oraz uspokajali nietrzeźwych rodziców, którzy swoimi kłótniami wystraszyli 11-letniego syna.

W trakcie nocnego patrolu prewencyjnego funkcjonariusze zatrzymali również dwóch mężczyzn, przy których znaleźli środki odurzające. Podczas kontroli samochodów ujawnili również mężczyznę poszukiwanego przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP SIRENE.

Dzięki współdziałaniu ze społeczeństwem policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcę, który jechał „pod prąd” na drodze szybkiego ruchu S22 oraz nietrzeźwego pieszego, który bez elementów odblaskowych szedł drogą w kierunku Rogit (gm. Braniewo).

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon wypalania traw. Policjanci coraz częściej są alarmowani o rozpalanych ogniskach. Przypominamy, że podpalanie pozostałości roślinnych lub wypalanie traw jest nie tylko karalne, a przede wszystkim może doprowadzić do pożaru lasów, zabudowań lub stworzyć zagrożenie w ruchu. W dużej liczbie przypadków wypalanie traw to nieodpowiedzialne zabawy dzieci, które naśladują dorosłych.
Należy pamiętać, że wypalanie traw jest zabronione i pociąga za sobą odpowiedzialność karną.

Art. 131 pkt 12 Ustaw o ochronie przyrody stanowi : „Kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary, podlega karze aresztu albo grzywny”.

Art. 163 Kodeksu Karnego stanowi; „Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

AK

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages