Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Nowe umiejętności za duże pieniądze

2017-03-28 08:29:07 (ost. akt: 2017-03-28 09:16:21)
Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie są świadomi tego, że każda dodatkowo zdobyta umiejętność czy ukończony kurs może pomóc im w znalezieniu lepszej pracy

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie są świadomi tego, że każda dodatkowo zdobyta umiejętność czy ukończony kurs może pomóc im w znalezieniu lepszej pracy

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum ZSB w Braniewie

„Zawodowcy z Zespołu Szkół Budowlanych” — taką nazwę nosi wart niemal 1 mln złotych projekt, realizowany w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie.

Dzięki zaangażowaniu i współdziałaniu władz Powiatu Braniewskiego z władzami ZSB po raz trzeci od 2010 roku pozyskano dodatkowe pieniądze na poprawę i rozwój kształcenia zawodowego w regionie.

Zarobią na stażach
W projekcie przewidziano m.in. płatne staże zawodowe dla 120 uczniów „Budowlanki”.
— Ta forma zdobywania doświadczenia zawodowego cieszy się wśród uczniów bardzo dużą popularnością — mówi Piotr Danielewicz, dyrektor ZSB. — Tym bardziej, że przed odbyciem staży uczniowie uczestniczyć będą w szeregu kursów zawodowych.
Uczniowie odbywają już spotkania z opiekunem do spraw praktyk. Po nich są przydzielani do odpowiednich form wsparcia.
Chętnych do podnoszenia swoich umiejętności jest bardzo dużo. To najlepiej świadczy o tym, że młodzież świadomie podchodzi do kształtowania swojej przyszłości na rynku pracy.

AutoCad i prawo jazdy
Już do tej pory uczniowie ZSB uczestniczyli w zaawansowanych kursach IT z zakresu projektowania w AutoCadzie i grafiki komputerowej z wykorzystaniem programu PhotoShop. Kursy te ukończyło 23 uczniów z kierunku informatycznego.
Obecnie trwa kurs na prawo jazdy kategorii B, w którym bierze udział 22 uczniów i uczennic kierunków informatycznego, spedycyjnego i budowlanego.
W kolejnych miesiącach uczniowie będą mieli możliwość uzyskania uprawnień operatora koparko-ładowarki i operatora wózków widłowych oraz będą doskonalić swoje umiejętności na kolejnych kursach zakresu IT.
— Wszystko po to, aby zwiększyć szanse absolwentów ZSB na rynku pracy — podkreśla Danielewicz.Za prawie 1 mln złotych
Wartość projektu „Zawodowcy z Zespołu Szkół Budowlanych” wynosi ogółem 996 538,75 złotych.
Otrzymane dofinansowanie to aż 896 884,87 złotych.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages