Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Ogród botaniczny zmieni się nie do poznania

2017-03-31 13:00:00 (ost. akt: 2017-03-31 13:14:46)
Spotkanie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła "Utworzenia stref rekreacji i odpoczynku na terenie zoo przy ul. Botanicznej” Fot. Irena Żmuda

Spotkanie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła "Utworzenia stref rekreacji i odpoczynku na terenie zoo przy ul. Botanicznej” Fot. Irena Żmuda

Autor zdjęcia: Fot. Irena Żmuda

Kawiarnia w miejscu byłej niedźwiedziarni, polana piknikowa oraz plac zabaw dla dzieci – takie m. in. atrakcje znajdziemy w przyszłości w ogrodzie zoologicznym przy ul. Botanicznej w Braniewie. W Braniewskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami w sprawie "Zagospodarowania przestrzeni publicznej miasta Braniewa utworzenia stref rekreacji i wypoczynku".

Spotkanie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła "Utworzenia stref rekreacji i odpoczynku na terenie zoo przy ul. Botanicznej”. Rozwiązania projektowe proponowane do wprowadzenia w ramach zagospodarowania przestrzeni publicznej zaprezentowali przedstawiciele Biura Projektowego „ARAMIX”.

I tak w ogrodzie botanicznym ma się znaleźć: bogata roślinność, polana piknikowa wyposażona w siedziska. Zaproponowano też plac zabaw dla dzieci inspirowany światem roślin i zwierząt. Oczko wodne ma być wykorzystane na ogród roślinności wodnej i przywodnej. Nad oczkiem zaplanowano sektor wypoczynkowy i tarasy usytuowane na różnych poziomach, leżaki, fontannę pływającą oraz pomost drewniany. Swoje miejsce znajdzie też ogród sensoryczny. Będą parkingi rowerowe. W dawnej niedźwiedziarni pojawi się kawiarnia. Budynek dla zwierząt będzie przebudowany. Zmieniona zostanie jego funkcja. Będzie to budynek naukowo-hotelowy, który będzie gościł np.: studentów z możliwością przenocowania w tym obiekcie. Do dyspozycji mieszkańcy będą mieli też polanę dydaktyczną. Pojawi się woliera dla ptaków. Do istniejącego już budynku informacyjno-usługowego dodany zostanie biletomat. W ogrodzie pojawią się ciekawe okazy drzew, urozmaicona zostanie roślinność. Pojawi się ptaszarnia dla ptaków grzebiących. Z budynku dla zwierząt zrobiony zostanie budynek dla organizacji pozarządowych. Będzie to miejsce do zebrań i spotkań. Nie zabraknie również stoisk do sprzedaży, np.: lokalnych pyszności i pamiątek.

Uwagi, wnioski i zastrzeżenia dotyczące rozwiązań projektowych można przesyłać w formie pisemnej w terminie do dwóch tygodni po spotkaniu pocztą na adres: BIURO PROJEKTOWE "ARAMIX" ul.Grunwaldzka 3 lok.50, 08-300 Sokołów Podlaski lub pocztą elektroniczną na adres: aramix_ik@ tlen.pl z dopiskiem „Spotkania informacyjne – ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI PUBLICZNEJ MIASTA BRANIEWA - UTWORZENIE STREF REKREACJI I WYPOCZYNKU”.

Uwagi, wnioski i zastrzeżenia zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych tj. możliwych do wprowadzenia ze względów technicznych, prawnych i finansowych, zostaną uwzględnione w procesie projektowym.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. QYU #2215656 | 77.252.*.* 3 kwi 2017 08:55

  Niby coś w formie "parku miejskiego" i biletomat? A co z parkingiem przy rondzie -nadal "autohandel" kwitnie , tylko ta różnica że teren lepszy . Pani Burmistrz straciła "Chęć" do zmian , dlaczego?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszakniec #2214914 | 109.241.*.* 1 kwi 2017 20:53

  O matko...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. valgodesko #2214649 | 81.15.*.* 1 kwi 2017 13:56

  całe szczęście, że wybory już niedługo

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Osioł Beny #2214057 | 31 mar 2017 15:52

  obyście tylko nie przegnali Czecha z Fosy bo to najelpsze miejsce na letni Bal Murzynów

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Ja #2213922 | 80.53.*.* 31 mar 2017 14:08

  Jestem jak najbardziej za. W miastach brakuje takich ''zielonych'' cichych i spokojnych miejsc, gidze chociaż w jakimś stopniu można odetchnąć innym powietrzem niż w centrum miasta. Obyście tylko wszystkich drzew nie wycięli, a będzie cud, miód malinka. :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages