Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

2017-03-30 14:27:54 (ost. akt: 2017-03-30 14:30:00)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP

Debata z seniorami „Bezpieczny senior” to podsumowanie i kolejne wnioski dotyczące wpływy społeczeństwa na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Wraz z policjantami w spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji podinsp. Edward Szydłowski.

Debatę rozpoczął podinsp. Edward Szydłowski, Komendant Powiatowy Policji w Braniewie, który przywitał zgromadzonych gości i przypomniał o ograniczonym zaufaniu, jakie należy mieć wobec osób podających się za członków rodziny potrzebujących pieniędzy. To nawiązanie do wciąż aktualnych oszustw na tzw. „wnuczka”. Przestrogi dotyczyły również „domokrążców”, którzy pod pozorem odczynienia klątwy lub oferty sprzedaży dywanu okradają starszych ludzi z wszystkich oszczędności.

Następnie st. asp. Kamil Zalewski, policyjny profilaktyk, przedstawił realizację wniosków z październikowego spotkania. Spostrzeżenia i uwagi seniorów znalazły odzwierciedlenie w zgłaszanych zagrożeniach w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń, o której również rozmawiano. Słuchacze Uniwersytetu III Wieku zapoznali się także z aplikacją mobilną Moja Komenda i dzielnicowymi opiekującymi się poszczególnymi dzielnicami miasta Braniewa. Całość zgromadzonego materiału debatujący mieli okazję zobaczyć na specjalnie przygotowanej przez policjantów prezentacji multimedialnej.

Zaproszeni goście bardzo chętnie włączali się do dyskusji i dzielili się swoimi uwagami, co do stanu bezpieczeństwa w naszym mieście. Największe zainteresowanie wzbudziła interaktywna wersja Krajowej Mapy Zagrożeń, jako narzędzia do komunikacji z Policją i zgłaszania zauważonych zagrożeń oraz spotkania z samoobrony, które prowadzą dla seniorów policyjni instruktorzy taktyk i technik interwencji.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages