Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Pomogły wnieść zakupy, a potem okradły

2017-03-31 11:32:47 (ost. akt: 2017-03-31 12:41:25)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci przypominają o ograniczonym zaufaniu do obcych osób, które pod różnymi pretekstami wchodzą do naszych mieszkań. Zazwyczaj są to kobiety, które oferują sprzedaż tekstyliów, szukają znajomych, zbierają stare ubrania itp. Każdy powód, aby koniecznie wejść do mieszkania, traktować należy z bardzo dużą dozą podejrzliwości, zwłaszcza, gdy jest się osobą starszą i samotnie zamieszkującą.

Informację o kradzieży, do której doszło w jednym z mieszkań na ulicy Hozjusza w Braniewie, policjanci otrzymali w czwartek (30.03) o godz. 13.30. Starsze małżeństwo zgłosiło, że dwie młode kobiety ukradły ich oszczędności i biżuterię.

W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że obie sprawczynie czekały przed budynkiem mieszkalnym. Pod pretekstem pomocy wniesienia zakupów, zaczepiły, a potem weszły do mieszkania starszego małżeństwa i tłumacząc się nieznajomością polskiego pisma, prosiły o pozostawienie wiadomości nieobecnej sąsiadce. Wykorzystały w ten sposób empatię starszych państwa oraz uwiarygodniły swoją zmyśloną historię. W trakcie opowieści o przyczynie przyjazdu, jedna z kobiet zajmowała małżeństwo rozmową oraz pokazywała, co chce pozostawić sąsiadce, druga zaś splądrowała mieszkanie. Obie po chwili „podziękowały za pomoc” i ślad po nich zaginął. Wraz ze złodziejkami z mieszkania zginęły pieniądze i biżuteria.

Masz seniora w rodzinie? Uprzedź go o oszustach i złodziejach, wykorzystujących empatię i chęć niesienia pomocy innym ludziom, szczególnie, gdy w przestępczej legendzie pojawia się krzywda najbliższego członka rodziny. Przypominamy, że oszustwa na tzw. "wnuczka", "policjanta", jak i kradzieże oszczędności przez kobiety oferujące sprzedaż koców, czy zdejmujących klątwy NADAL FUNKCJONUJĄ. Widzisz obce osoby kręcące się po klatkach schodowych - reaguj. Zadzwoń na nr 112 po policyjny patrol.

Jeżeli widziałeś wczoraj około godz. 12.00-13.00 w rejonie ulicy Hozjusza w Braniewie dwie kobiety w wieku ok. 25 lat, wzroście 160 cm, o ciemniejszej karnacji skóry, czarnych włosach skontaktuj się z policją pod numerem telefonu 0 55 244 320 lub 0 55 244 232. Jedna z kobiet ubrana była w kurtkę koloru jasnego, długości do biodra, spodnie koloru niebieskiego z dziurami z przodu. Na głowie miała czapkę koloru jasnego, włosy czarne do ramion. Była szczupłej budowy ciała. Druga z kobiet była tęższa, miała długie włosy związane w kok. Miała na sobie kurtkę koloru brązowego do biodra i brązowe spodnie.
AK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. fajnie #2213837 | 46.169.*.* 31 mar 2017 12:53

  den dopisek jest fajny ,,zwłaszcza kobiety,, ja też wpuściłem kobietę wyzywa mnie od huj śmieci itp trzeba ją jak tego psa wyrzucić ale jeszcze on nie choraruz

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pati #2213802 | 83.9.*.* 31 mar 2017 12:29

  Po co trzymamy tych cyganów w naszym kraju?. Spakować i wywieść dziadostwo do Rumuni. Rząd jeszcze im pomaga, mają lepszy socjal niż my.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages