Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Kolejni pijani uczestnicy ruchu zatrzymani przez policjantów

2017-04-10 10:39:22 (ost. akt: 2017-04-10 10:48:17)

Autor zdjęcia: pk/Archiwum GO

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy będąc pod działaniem alkoholu kierowali pojazdami. Jeden z zatrzymanych mężczyzn nie posiadł uprawnień do kierowania.

Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 47-letni mieszkaniec gm. Braniewo został skontrolowany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego po godz. 18.00 w pobliżu m. Zgoda (gm. Braniewo). W trakcie kontroli okazało się, że kierował osobową skodą mając ponad 2,5 promila alkoholu. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że kierujący od 7 lat nie posiada uprawnień do kierowania, które zostały mu zatrzymane za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz odpowie dodatkowo za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, za które Kodeks Karny przewiduje karę nawet 2 lat więzienia.

Nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Mający blisko 3 promile 39-letni mieszkaniec gm. Braniewo został wyeliminowany z dalszej jazdy na drodze w m. Rusy (gm. Braniewo). Cyklista zdecydował się na jazdę rowerem po wypiciu piwa.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez prewencyjny patrol około godziny 23.00 na ul. Elbląskiej w Braniewie w trakcie jazdy samochodem osobowym. 58-letni mieszkaniec Braniewa „wydmuchał” ponad 0,5 promila alkoholu.

Ostatni z zatrzymanych, 21-letni motorowerzysta z wynikiem 0,4 promila został skontrolowany na ulicy Kościuszki o godz. 0.20. W jego przypadku czas kontroli miał szczególne znaczenie. Kierujący tym razem odpowie wyłącznie za wykroczenie, bowiem do godz. 0.00 miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie nimi w stanie nietrzeźwości. Reasumując jednak nie długo pocieszył się perspektywą odbioru prawa jazdy.

Przypominamy – Zgodnie z zapisem art. 178a. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości przewidziana jest kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli w tym stanie jedziemy rowerem możemy zostać ukarani grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages