Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

To był pracowity weekend. Policjanci interweniowali ponad 50 razy

2017-04-11 09:18:09 (ost. akt: 2017-04-11 09:31:38)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Ponad 50 zgłoszeń przyjął oficer dyżurny braniewskiej komendy policji podczas minionego weekendu. Na policję dzwonimy najczęściej z interwencjami domowymi i różnego rodzaju nieporozumieniami – to 50% zgłoszonych powiadomień. Blisko 25% ogółu odnotowanych interwencji dotyczyło zdarzeń w ruchu drogowym, zarówno kolizji jak i zatrzymanych kierujących pod działaniem alkoholu. Każda interwencja ma jednak indywidualny charakter i przebieg.

Nie ma dwóch takich samych interwencji – mówią policjanci, którzy każdego dnia wyjeżdżają do dziesiątek zgłoszeń rożnego charakteru i ciężaru. Każde zgłoszenie traktowane jest indywidualnie, ponieważ rutyna gubi. Najbardziej absorbujące i wymagające są interwencje domowe, gdzie dochodzi do przemocy a wśród ofiar są dzieci. Funkcjonariusze muszą wykazać się wówczas nie tylko tężyzną fizyczną, ale być psychologiem i pedagogiem jednocześnie. W ubiegły weekend policjanci interweniowali w 13 awanturach domowych, z których 4 uznali za „przemocowe” i sporządzili tzw. Niebieską Kartę. W większości przypadków sprawcy awantur domowych są zatrzymywani w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Funkcjonariusze badają również, czy w rodzinie nie dochodzi do znęcania.

W przypadku założenia Niebieskiej Karty rodzina obejmowana jest nadzorem przez tzw. grupę roboczą składająca się ze specjalistów różnych instytucji, która nadzoruje rodzinę przez kilka miesięcy celem sprawdzenia, czy w rodzinie nie dochodzi do przemocy. Ma to też być wczesna forma pomocy członkom rodziny, gdy pojawiają się negatywne symptomy prowadzące do dysfunkcji rodziny np. nadużywania alkoholu przez jednego z rodziców, opiekunów.

W ostatni weekend policjanci odnotowali aż 9 zdarzeń drogowych, które w zdecydowanej większości zostały potraktowane restrykcyjnie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Zdecydowana reakcja dotyczyła m.in. dwóch uczestników ruchu drogowego, którzy doprowadzili do zderzenia pojazdów po tym, jak jeden z nich nie chciał dać się wyprzedzić drugiemu kierującemu, a ten z kolei nie zachował należytej ostrożności przy wyprzedzaniu. Każdy z kierujących otrzymał 220 zł mandat. Nieostrożna zmiana pasu ruchu to 500 zł kara dla kierowcy powodującego zagrożenie w ruchu dla innego kierowcy. 50 zł mandatu otrzymał właściciel psa, który wbiegł pod jadący pojazd, a 500 zł kierowca, który doprowadzili auto do poślizgu. Była też nietopowa kolizja z dzikiem. Zazwyczaj funkcjonariusze obsługują zderzenia tych zwierząt z samochodami, tym razem dzik uderzył w jeden z dwóch przejeżdżających skuterów. Pokrzywdzony nie odniósł poważniejszych obrażeń, a zwierzę uciekło do lasu.

Ponadto policjanci zatrzymali 5 kierujących pod działaniem alkoholu. Kierujący to mężczyźni w wieku od 21 do 58 lat, którzy kierowali rowerem, motorowerem i samochodami. Mieli od 0,4 do blisko 3 promili alkoholu. Jeden z nich został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu.

Przypominamy, że każdy pijany kierujący to potencjalny zabójca. Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwego kierującego.

AK

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gdzie tutaj jest składnia zdania, bo nie dost #2221172 | 188.146.*.* 11 kwi 2017 13:24

    "Funkcjonariusze muszą wykazać się wówczas nie tylko tężyzną fizyczną, ale być psychologiem i pedagogiem jednocześnie." Kali być Kali jeść. Dlaczego pod tymi artykułami nikt nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem? Czy aby dlatego aby nie brać odpowiedzialności za błędy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages