Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Strażacy gasili pozorowany pożar w szkole

2017-04-27 12:00:15 (ost. akt: 2017-04-27 12:25:07)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W środę (26 kwietnia) braniewscy strażacy przeprowadzili kolejne ćwiczenia w ramach doskonalenia zawodowego. Miejscem ćwiczeń był budynek Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej dyrekcja szkoły podjęła decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji uczniów z całego budynku. Po ogłoszeniu alarmu uczniowie i pracownicy bez oznak paniki opuścili budynek gromadząc się w miejscu ewakuacji na pobliskim obiekcie sportowym. Zespół kontrolujący z KP PSP w Braniewie ocenił ewakuacje uczniów i personelu szkoły. Sprawdzeniu poddano też procedury bezpieczeństwa ppoż. obowiązujące w placówce.

Zadaniem przybyłych strażaków było odnalezienie osób poszkodowanych, dotarcie do źródła ognia oraz przeszukanie silnie zadymionych pomieszczeń szkolnych. Dodatkowo sprawdzono praktyczne umiejętności udzielania pomocy medycznej oraz wykorzystania sprzętu ratowniczego znajdującego się na wyposażeniu pojazdów pożarniczych. W działaniach ratowniczych wykorzystano również podnośnik hydrauliczny.

Ważnym elementem była współpraca osób funkcyjnych reprezentujących szkołę z obecnymi na miejscu strażakami co znacznie ułatwiło prowadzenie działań ratowniczych. To kolejne szkolenie realizowane przez ratowników w ramach zewnętrznych ćwiczeń.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w BraniewieCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages