Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Rosjanie pogniewali się za "Nocne Wilki"

2017-05-06 10:30:05 (ost. akt: 2017-05-07 09:41:03)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

- Zostawiamy sobie prawo do adekwatnej reakcji - tak zaregowało rosyjskie MSZ na polską decyzję zakazującą wjazdu do naszego kraju motocyklistów z nacjonalistycznej i proputinowskiej grupy motocyklowej "Nocne Wilki". Rosjanie jechali do Braniewa na uroczystości zakończenia II wojny światowej,

Rosyjscy motocykliści z okazji "Dnia Zwycięstwa" przyjeżdżają do Braniewa od 2010 roku. Razem z władzami obwodu kaliningradzkiego upamiętniają na braniewskim cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej poległych w 1945 r. Podobnie było w tym roku. Do Polski bez problemu wpuszczono normalnych motocyklistów. Zakaz wjazdu otrzymało natomiast
kilku motocyklistów z grupy "Nocne Wilki". Przypomnijmy, że w zeszłym roku motocykliści z tej grupy próbowali wjechać do Polski przez Białoruś. Nie wpuszczono ich na nasze terytorium. – Powodem zakazu wjazdu było zagrożenie ładu i bezpieczeństwa publicznego państwa – poinformowała wtedy Straż Graniczna.

5 maja 2017 roku, rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie, w którym krytykuje decyzję polskich służb granicznych. Mowa o motocyklistach, którzy byli w grupie, która nie otrzymała zgody na wjazd do naszego kraju:

Rosja jest oburzona postawą polskich władz w stosunku do rosyjskich obywateli, którzy chcieli upamiętnić Dzień Zwycięstwa. Domagamy się wyjaśnień i zastrzegamy sobie prawo do odpowiedniej reakcji.
Rosyjscy dyplomaci zaznaczają, że polskie władze otrzymały zgodę na wjazd polskich obywateli, by 10 kwietnia uczcić poległych w katastrofie smoleńskiej
Strona rosyjska jak zwykle dostarczyła wszelkiej możliwej pomocy polskiej delegacji.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (58) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tt #2239326 | 83.6.*.* 7 maj 2017 15:49

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. I bardzo dobrze. Niech się gniewają. Bóg z nimi. Niech tylko przestana mącić w stosunkach polsko-ukraińskich. Sami damy sobie rade z naszą wspólna przeszłością.

 2. erewan #2239160 | 83.6.*.* 7 maj 2017 12:31

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. nie s makują im nasze jabłka to niech spierdalają a propos na wilka to trzeba mieć wygląd!!

 3. NBA #2239123 | 83.9.*.* 7 maj 2017 11:25

  na miejscu rosjan nie wpuscilbym nikogo do smoleńska oko za oko

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ja #2239016 | 83.6.*.* 7 maj 2017 09:40

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. I bardzo dobrze. Nocne Wilki to "żołnierze" Putina. Po co nam tacy w Polsce. Gruzini też ich do siebie nie wpuścili. A co do polityki zagranicznej to rzecz oczywista, że budowa startegicznego sojuszu polsko - ukraińskiego lezy w naszym obopolnym interesie.

 5. do q1 #2238995 | 95.90.*.* 7 maj 2017 08:55

  To Unia jest chora! Tak jak film poniżej pokazuje poprawność polityczna tworzona jest od lat 20-tych zeszłego stulecia. Pierw w Rosji, potem na Węgrzech i później we źródle nihilizmu w Niemczech. Zrobili ideologię mieszając Marksa z Freudem. Zamiast na robotnikach skupili się w latach 60-tych na młodych, bogatych, nastawionych kontrrewolucyjnie do kapitalizmu. Ruchy hippisowskie przejęły ich ideologię marksistowską w formie zmienionej i zakamuflowanej. Stworzyli (Szkoła Frankfurcka) Teorię Krytyki, która nie jest żadną teorią, a zajmuje się jedynie krytykowaniem wszystkiego co jest związane z kapitalizmem bez wnoszenia konstruktywnych propozycji (coś co robi polska opozycja nieustannie). Do czego zmierzam? Timmermans i jemu podobni wyrośli na tych ideologicznych popłuczynach. Chcą aby ich życiowy nihilizm stał się ideologią Europy. Tworzą tę bajkę w nieco inny sposób, ale jednocześnie bardzo podobny do utopii Lenina, Stalina. Ukraina to ich kolejny ruch mający pomóc im w destrukcji Europy, w przemodelowaniu społeczeństw, tak aby powstał "nowy, wspaniały świat" zgodny z ich nihilistyczną teologią. Polski rząd doskonale o tym wie, że ta bajka pod tytułem UE rozpada się, to się już dzieje i nic tego nie zatrzyma. Ważne jest aby przed rozpadem Unii Polska miała jak najlepsze gospodarcze podstawy. To się już na szczęście dzieje. ... I zobaczymy co dalej!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (58)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages