Alicja Gajewska z Mławy wróciła ze srebrnym medalem

2017-05-09 11:37:39(ost. akt: 2017-05-09 12:00:22)
Na zawodach w Mławie Alicja Gajewska (pierwsza z lewej) kolejny raz odniosła sukces

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Na basenie w Mławie odbyły się dwudniowe Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mławy. Uczestniczyło w nich 541 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali 40 klubów pływackich z całej Polski. Wśród uczestników wystartowała przedstawicielka Braniewa – zawodniczka UKS PIRAT Elbląg - Alicja Gajewska.
W pierwszym dniu zawodów przed południem Alicja wystartowała w eliminacjach trzykrotnie. Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z czasem 30:22 sek. uzyskała czwarty czas, który pozwolił jej na dostanie się do finału. Następnie uczennica Gimnazjum nr 2 w Braniewie wystartowała na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, gdzie również zajęła 4 miejsce i z czasem 36,68 sek. dostała się też do finału. W trzecim przedpołudniowym starcie nasza zawodniczka wystartowała na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Niestety w tym starcie sędziowie dopatrzyli się błędu przy nawrocie i Ala została zdyskwalifikowana.

Po południu Alicja na dystansie 50 metrów kraulem zajęła 5 miejsce uzyskując czas 30:61. Natomiast w finale 50 metrów grzbietem spisała się bardzo dobrze poprawiając czas z eliminacji i z czasem 35:80 sek. zajęła 4 miejsce.

Drugiego dnia zawodów Alicja wystartowała na dystansie 100 metrów kraulem zajmując 6 miejsce z czasem 1:08:06 sek. oraz na dystansie 100 metrów stylem zmiennym zajmując 2 miejsce z czasem 1:21:27 sek.

W klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę w kategorii dziewcząt 14 lat Alicja zajęła 10 miejsce na 31 zawodniczek w tej kategorii wiekowej. Natomiast UKS Pirat Elblag zajął 11 miejsce w kategorii klubowej jak i klasyfikacji medalowej.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: