Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Z ortografią na ty!

2017-05-11 10:47:55 (ost. akt: 2017-05-11 12:03:37)

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ,,Złote ó" dla klas IV – VI. Do zmagań ortograficznych stanęło 23 uczniów z 8 szkół powiatu braniewskiego, którzy wcześniej wygrali etap szkolny.

Najpierw reprezentantów poszczególnych szkół i ich opiekunów powitała wicedyrektora szkoły, pani Agnieszka Świerczek. Pogratulowała uczestnikom dotychczasowych sukcesów i życzyła powodzenia w zmaganiach powiatowych. Potem uczniowie przeszli do wyznaczonych klas i przystąpili do pisania dyktanda. Najwięcej problemu sprawiło im zdanie:,, Na pewno bohaterami byli honorowy książę Hipolit, heroiczny chorąży Grzegorz, chyży juhas Jerzy, melancholijna hrabianka Hiacynta albo po prostu zahartowane charty".

Oczekiwanie na wyniki umilił wszystkim gościom słodki poczęstunek ufundowany prze Piekarnię Warmińską. Po krótkiej przerwie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. I tak laureatem na poziomie klasy IV została Amelia Błaszczyk, klasy V Mikołaj Warczak, a klasy VI Igor Gula.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i burmistrz Braniewa Monikę Trzcińską.

Zwycięzcom gratulujemy!Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages