Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

„Twórczość bez granic”. Wystawa prac Mariny Guszczian

2017-05-17 09:21:30 (ost. akt: 2017-05-17 09:26:01)

19 maja w Galerii w Podziemiach Braniewskiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż Mariny Guszczian pt."Twórczość bez granic".

Artystka urodziła się w miasteczku Tietłużkim w Rosji. Mama — nauczyciel plastyki i malarz-dekorator. Tata — inżynier. Ukończyła z wyróżnieniem plastyczną szkołę wm. Nabiereżnyje Czetny. Do pójścia na wyższą szkołę pracowała jako plastyk w jednym z zakładów Kamaza.

Swoje wykształcenie kontynuowała na wydziale plastyczno-graficznym Uniwersytetu miasta Kostroma. Pracę dyplomową (tryptyk) „Przyjaciółki” wykonała techniką akwareli i kredkami. Cykl portretów był oceniony przez komisję „wzorowo”. Po ukończeniu nauki w Uniwersytecie wyjechała do Kaliningradu. Pracowała tam jako nauczyciel plastyki w szkole.

Marina Guszczian jest członkiem Związku Malarzy Rosji, uczestniczy w różnych wystawach wojewódzkich i miejskich. Mam dwóch synów.

— Przez te wszystkie lata nadal zajmowałam się malarstwem i grafiką — mówi malarka. — Robiłam to żeby wyrazić swoje uczucia, emocje oraz pokazać piękno otaczającego nas świata.

W 2009 roku wyszedł w świat kalendarz na 2010 rok „Pomniki architektury Kaliningradzkiego okręgu w akwareli Mariny Guszczian”.

— Biorąc udział w projekcie, starałam się zwrócić uwagę na problem zachowania dziedzictwa kulturowego ziemi ojczystej — dodaje. — Kaliningradzki region jest bogaty w pomniki historii i architektury. Tutaj znajduję się ich 19 razy więcej niż w Rosji. Niestety przez ostatnie lata na świecie zniknęły tysiące pomników architektury. W tym „smutnym” spisie nie małą część zajmują pomniki kaliningradzkiego regionu. Dość często bywam w Polsce. Prawie co roku uczęszczam w plenerach. Poznałam tam wielu polskich malarzy, którzy są moimi przyjaciółmi. My wszyscy, mieszkańcy Kaliningradu i mieszkańcy Braniewa żyjemy na terenach jednej architektury i jednej przyrody. To nas łączy, jeden klimat. W rzeczywistości jesteśmy bardzo podobni, nawet bardziej niż nam się wydaje. Tradycja, maniery, ubiór, gościnność. Na swej wystawie chciałabym to pokazać.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages