Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Najważniejsza jest służba pacjentowi

2017-05-24 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-24 14:55:09)

W braniewskim szpitalu pracuje 118 pielęgniarek. Kilkanaście z nich spotkało się z Dyrektorem szpitala Janem Godowskim i Członkiem Zarządu Powiatu Braniewskiego Mateuszem Sobieszczukiem.

Okazją do spotkania był obchodzony w ubiegłym tygodniu Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Dlatego też panie pielęgniarki, zatrudnione w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie, otrzymały kwiaty i życzenia jak największej satysfakcji z wykonywanej pracy.
Nie zapomniano również o pielęgniarkach, które nie mogły być obecne na wspólnym spotkaniu i odwiedzono je w oddziałach, w których pracują z pacjentami.

Odpowiedzialne i zapracowane
— Składam paniom pielęgniarkom wyrazy najwyższego szacunku i uznania za codziennie podejmowane zadania na rzecz chorych i ich rodzin — mówi radny Mateusz Sobieszczuk. — Dziękuję za odpowiedzialność i szlachetne postawy moralne. Życzę wielu sił i zdrowia do dalszej realizacji wszystkich zawodowych obowiązków, wymagających często poświecenia się na rzecz drugiego człowieka.
Zawód pielęgniarki cieszy się bardzo dużym zaufaniem społecznym. Ale też pacjenci wymagają od nich bardzo dużo.
— Opiekujemy się pacjentami całą dobę, niezależnie od ich wieku i chorób, jakie im dolegają — mówi Janina Ogińska, przełożona pielęgniarek w braniewskim szpitalu. — Obserwacja, pielęgnacja, wykonywanie zaleceń lekarzy, podawanie leków — to tylko niewielka część naszych zadań.

Zdrowia i lepszych pensji
Czego pielęgniarki życzyły sobie w dniu swojego święta?
— Przede wszystkim wytrwałości i dużo zdrowia — mówi Janina Ogińska. — Chcemy móc każdego dnia sprostać oczekiwaniom, jakie pokładają w nas pacjenci. Chcemy być doceniane za naszą pracę i odpowiednio za nią wynagradzane.
Pielęgniarki są dobrze wykształcone, większość z nich posiada wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie zawodowe. Niestety, niskie wynagrodzenia powodują, że wiele z nich albo wyjeżdża do pracy za granice Polski, albo pracuje na dwóch etatach, w różnych placówkach.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. weteran #2251932 | 178.36.*.* 24 maj 2017 18:02

    Wytrwałości i dużo zdrowia. Pozdrawiam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages