Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Zatankował i odjechał. Podczas zatrzymania podał fałszywe dane

2017-05-19 14:24:50 (ost. akt: 2017-05-19 14:34:36)

Autor zdjęcia: Archiwum

Podczas patrolu funkcjonariusz zatrzymał sprawcę kradzieży paliwa z jednej ze stacji paliw w Braniewie. 41-letni mężczyzna i 30-letnia kobieta zatankowali pojazd, a następnie oddalili się nie uiszczając opłaty.

W dniu 15 maja br. dyżurny przyjął zgłoszenie o kradzież paliwa na jednej z braniewskich stacji. Pracownik wskazał nr rejestracyjne pojazdu oraz że kieruje się w stronę Fromborka. Dyżurny natychmiast przekazał informacje patrolom. Funkcjonariusz patrolujący Frombork zatrzymał wskazany pojazd. Okazało się, że kierujący to 41-letni mężczyzna, a pasażerka  30-letnia kobieta. 

Mężczyzna przyznał się do kradzieży paliwa, tłumaczył się, iż w najbliższym czasie miał zamiar za nie zapłacić. Na tym jednak się nie skończyło. Wykonujący czynności policjant zauważył, iż numery tablic rejestracyjnych przerobione są flamastrem na inne cyfry. Przy dalszej kontroli okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Kierujący nie ma przy sobie dokumentów m.in. dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy oraz dowodu osobistego. W trakcie tego zdarzenia dyżurny został poinformowany o kradzieży paliwa przez ten sam pojazd w powiecie ostródzkim. Kobieta jak się okazało była wielokrotnie notowana za kradzieże. Kierowca i pasażerka zostali zatrzymani celem wyjaśnienia.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna wskazał funkcjonariuszowi fałszywe dane, które zresztą świadomie potwierdziła pasażerka. Po weryfikacji danych okazało się, że mężczyzna posiada zakaz kierowania pojazdami. Tym samym popełnił przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego tj.niestosowania się do orzeczonego zakazu.  Mężczyzna odpowie również przed sądem za popełnienie wykroczeń: kradzieży paliwa na kwotę 150 zł, poruszania się po drodze publicznej pojazdem niedopuszczonym do ruchu, braku wymaganych dokumentów, prowadzenie pojazdu z ograniczonymi czytelność numerami rejestracyjnymi oraz umyślnego wprowadzenia w błąd co do własnej tożsamości. Pasażerka zaś poniesie konsekwencje za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza co do tożsamości kierującego mężczyzny.  

Osoby te wielokrotnie były notowane przez policję. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Uprzejmy #2249197 | 83.20.*.* 20 maj 2017 14:19

    Jeśli przestępstwo to grozi też kara pozbawienia wolności :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages