Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Strażacy gasili pozorowany pożar w sądzie

2017-05-22 11:02:13 (ost. akt: 2017-05-22 11:09:00)

Autor zdjęcia: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

W budynku Sądu Rejonowego w Braniewie strażacy przeprowadzili ćwiczenia przeciwpożarowe połączone z ewakuacją pracowników i osób przebywających w tym obiekcie.

Najpierw sygnał o pozorowanym pożarze przekazany został do stanowiska monitoringu pożarowego, a następnie do Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Pozorowany pożar powstał na kondygnacji I w pobliżu pomieszczenia archiwum. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej rozpoczęto ewakuację osób przebywających w braniewskim sądzie.

Zadaniem strażaków było dotarcie do źródła ognia, przeszukanie pomieszczeń silnie zadymionych, dotarcie do osób poszkodowanych i ewakuacja ich na zewnątrz budynku oraz udzielenie pierwszej pomocy.

Dodatkowo podczas ćwiczeń sprawdzono możliwości wykorzystania podnośnika hydraulicznego i autodrabiny oraz skuteczność zaopatrzenia wodnego z pobliskiej sieci hydrantowej.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy-ochotnicy z OSP Braniewo oraz OSP Lipowina. Teren wokół obiektu zabezpieczali funkcjonariusze WRD KPP w Braniewie.

Po ćwiczeniach strażacy zapoznali się z rozmieszczeniem ciągów ewakuacyjnych i pomieszczeń w budynku sądu w ramach rozpoznania operacyjnego. To kolejne ćwiczenia na obiekcie zewnętrznym, które zrealizowano dla strażaków w formie praktycznego doskonalenia zawodowego.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages