Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Księżniczka Oliwia i książę Krystian

2017-06-05 10:00:00 (ost. akt: 2017-06-05 10:39:37)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Zamknęliśmy głosowanie w naszym plebiscycie. Piętnaścioro dzieci rywalizowało o tytuł "Małego Księcia i Małej Księżniczki". Każdy przyzna, że wybór był bardzo trudny. Ostatecznie Małą Księżniczką została Oliwia Podbielska, a Małym Księciem Krystian Pięknik.

Plebiscyt na "Małego Księcia i Małą Księżniczkę" rozpoczął się 27 marca. Głosowanie zakończyliśmy 26 maja o godz. 23:59. W naszym plebiscycie mogły brać udział dzieci urodzone 27.03.2007 i później, zgłoszone do udziału w plebiscycie przez ich rodziców lub opiekunów prawnych. Głosowanie polegało na wysłaniu głosu SMS’em pod przypisany numer. Do walki o tytuł Małej Księżniczki zgłoszono 8 dziewczynek. Małym Księciem chciało zostać 7 chłopców. Najwięcej głosów zdobyli Oliwia Podbielska i Krystian Pięknik.

Oliwia to mała artystka
Oliwia Podbielska 3 czerwca skończy roczek. Z tej okazji szykuje się prawdziwe urodzinowe przyjęcie. Uroczystość odbędzie się w plenerze. Będzie pyszny tort oraz najbliżsi, którzy chcą ten wyjątkowy dzień spędzić z naszą Małą Księżniczką.

Dziewczyna póki co jest jedynaczką, nic więc dziwnego, że jest prawdziwym oczkiem w głowie najbliższych. Gdy tylko pojawiła się na świecie, dziadkowie oszaleli na jej punkcie, a w szczególności dziadek Staś. Gdy się spotykają spędzają ze sobą cały czas.

— Gdy pojawia się dziadek, wszyscy idą w odstawkę, liczy się tylko on — żartuje pani Paulina.

Oliwia ma już swoją przyjaciółkę. Jest nią młodsza o miesiąc sąsiadka Amelka. Dziewczynki lubią razem spędzać czas na podwórku, bawiąc się kamyczkami. Mała Księżniczka uwielbia też być noszona na rączkach przez tatę Łukasza oraz bawić się ze swoim pieskiem Buli. Z kolei z mamą najchętniej spędza czas, bawiąc się w namiocie wypełnionym kulkami. Oliwia lubi też długie spacery.

— Córcia mogłaby cały czas spędzać na świeżym powietrzu — dodaje pani Paulina. — Jest bardzo towarzyska. Nikogo się nie boi i każdego obdarza uśmiechem od ucha do ucha albo zagaduje. Mówi już m.in.: mama, tata, dziadzia, baba, lala i wiele innych słów po swojemu.

Po spacerkach Mała Księżniczka lubi sobie odpocząć. Dziewczyna ucina sobie dwie drzemki w ciągu dnia, a po nich znów jest gotowa do zabawy. Lubi też jeść. Najchętniej sięga po banany, deserki, zupkę szczawiową i paróweczki.
Oliwia rośnie nam na prawdziwą artystkę. Dziewczynka bardzo chętnie śpiewa. Jej ulubioną piosenką jest Krówka Muuwka. Natomiast ukochaną zabawką, śpiewająca lalka Zosia.

Mała Księżniczka zdobyła w naszym plebiscycie łącznie 34,7 procent głosów. W głosowanie bardzo zaangażowała się przyszywana babcia Danusia.

— W imieniu Oliwii serdecznie dziękujemy babciom i dziadkom, przyszywanej babci Danusi oraz wujkowi Johnny'emu. Wszyscy oni bardzo się zaangażowali i trzymali kciuki do samego końca — dodają rodzice Małej Księżniczki.
Na drugim miejscu w plebiscycie na Małą Księżniczkę znalazła się Zofia Pichla (30,4 %), a na trzecim Pola Soćko (20,6 %).


Rośnie nam mały sportowiec
Małym Księciem został 8-miesięczny Krystian Pięknik. Rodzice zwycięzcy zgłosili syna do naszej zabawy, bo pomyśleli, że fajnie byłoby mieć pamiątkowy egzemplarz gazety, w którym znajdowałby się artykuł o ich synku. Niejednemu członkowi rodziny zakręciłaby się wtedy łezka w oku, a na twarzy na pewno zagościłby uśmiech. No i udało się! Krystian został naszym Małym Księciem.
Krystian to prawdziwy śmieszek. Jest bardzo towarzyski i nikogo się nie wstydzi. Choć Krystian ma dopiero 8 miesięcy już widać, że rośnie nam mały piłkarz. Nic dziwnego! Pradziadkiem chłopca był zasłużony dla braniewskiego sportu piłkarz i trener Czesław Staszczyński.

— Synek ma swoją ulubioną piłeczkę, którą często kopie — mówi z uśmiechem na twarzy pani Katarzyna, mama Małego Księcia. — Pewnie po pradziadku Czesiu, którego niestety nie ma już wśród nas.

Chłopiec uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu oraz zabawy ze swoim pieskiem Pusiem.

— Synek lubi spacery, zabawy na świeżym powietrzu i wyprawy na kulki — dodaje pani Kasia. — Kocha też wycieczki do swoich babć.

Gdy przychodzi czas na drzemkę, maluszek wtula się w swojego ulubionego pluszaka. To ptaszek, który szumiąc, kołysze go do snu.
Krystian Pięknik uzyskał w naszym plebiscycie 53,8 % głosów. Drugi był Filip Gałan (28,3 %), a trzeci Oskar Urbański (7,5 %).

— Korzystając z okazji chciałabym podziękować wszystkim, którzy głosowali na naszego synka — mówią rodzice małego Księcia. — Szczególne podziękowania należą się najbliższym członkom rodziny i dziadkom. To dzięki ich głosom nasz Krystian został Małym Księciem Waszego plebiscytu. Dziękujemy.
Naszym zwycięzcą i jego rodzicom gratulujemy. A wszystkim, którzy brali udział w naszej zabawie i głosowali na pociechy zgłoszone do plebiscytu serdecznie dziękujemy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages