Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

„Stary ogólniak” skończył 70 lat

2017-06-08 09:36:47 (ost. akt: 2017-06-08 09:49:56)

Wspólne zdjęcia, mnóstwo wspomnień, wiele radości — jubileusz 70-lecia „starego ogólniaka” był wyjątkowym dniem dla absolwentów i nauczycieli

Wspólne zdjęcia, mnóstwo wspomnień, wiele radości — jubileusz 70-lecia „starego ogólniaka” był wyjątkowym dniem dla absolwentów i nauczycieli

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Braniewie

Kilkaset osób – przede wszystkim byłych absolwentów, nauczycieli, ale także obecnych uczniów i nauczycieli – uczestniczyło w obchodach 70-lecia Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie.

— To piękna okazja do spotkania po latach, przeżycia na nowo chwil z młodości — tymi słowami zwróciła się do absolwentów szkoły obecna dyrektor Jolanta Ryczaj, która powitała wszystkich i przypomniała bogatą historię szkoły.

Atmosfera tego spotkania była rzeczywiście niezwykła. Rozpoczęła się mszą św. w Bazylice Mniejszej pw. św Katarzyny. Uroczysta akademia odbyła się w Braniewskim Centrum Kultury, gdzie licznie zasiedli absolwenci „starego” (pełen przekrój roczników, choć dominowały te nieco starsze), byli i obecni nauczyciele oraz goście i uczniowie.

— Troszkę gubię się w rolach, w jakich tu występuję — nie ukrywał starosta braniewski Leszek Dziąg, absolwent szkoły, były nauczyciel, ojciec absolwenta a obecnie — jak sam żartuje — „organ prowadzący”. — Wszyscy mamy moc barwnych wspomnień z tamtych czasów. W moich czasach była to walka o każdy centymetr fryzury u chłopaków, dziewczyn o każdy centymetr miniówki. Wynieśliśmy różne rzeczy ze szkoły. Porządnie umeblowaną głowę. Kolegów posądzano, że wynieśli skorupę żółwia. Ja wyniosłem żonę.

— Szkoła ma bogatą historię, na jej kartach zapisane są losy wielu absolwentów, pedagogów, pracowników, których praca i ofiarność tworzyły dorobek tej szkoły — przypomina Leszek Dziąg. — Wracamy myślą do tych, którzy odeszli i pomimo że nie ma ich wśród nas, pozostawili po sobie niezatarty ślad długiej i pięknej historii szkoły, a także ślad w naszych sercach. Absolwenci spędzili w tej szkole część swojego życia, często barwną. Są dumą tej szkoły. Zdobyli tutaj solidne wykształcenie, dzięki któremu, wyposażeni w wiedzę, sięgnęli po kolejne życiowe cele.

Absolwenci ogólniaka tłumnie odwiedzili także budynek szkoły, gdzie poszukiwali „starych kątów”. Przyznawali jednak, że wiele się zmieniło i ze starej szkoły niewiele pozostało. Oprócz wspomnień, które odżyły.

SP



Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages