Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

I. Bieg Krwiodawcy "Kropla Życia". Na starcie stanęło ponad 160 osób

2017-06-20 11:08:34 (ost. akt: 2017-06-20 11:43:56)

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum „Kropelki”

W minioną niedzielę (18 czerwca) odbył się I Bieg Krwiodawcy "Kropla Życia" zorganizowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „KROPELKA” przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rim Tim Team w Braniewie.

Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Postanowiliśmy w ostatnim dniu, dwie godziny przed zawodami, otworzyć listę dodatkowych zapisów. Ogółem pobiegło 168 osób, w tym około 40% stanowiły dzieci w wieku praktycznie 4 lat. Minione lata i biegi organizowane przez Stowarzyszenie Rim Tim Team pokazują, że zawsze i wszędzie możemy liczyć na „nasze” dzieci i młodzież.

Głównym przesłaniem biegu była promocja zdrowego stylu życia, integracja lokalnej społeczności oraz promocja idei czerwonokrzyskich wśród uczestników biegu oraz wśród licznie przybyłych kibiców. Bieg odbył się w dwóch kategoriach: dzieci do lat 15 na trasie liczącej około 600 metrów oraz młodzież i dorośli na trasie liczącej 3600 metrów.

Warto dodać, że dzień biegu był potrójnie szczególny:
- w tym roku będziemy obchodzić 14 –tą rocznicę działalności Naszego Klubu;
- był to I BRANIEWSKI BIEG KRWIODAWCY;
- odbył się w 4 dni po uroczystościach ŚWIATOWEGO DNIA KRWIODAWCÓW, który każdego roku obchodzimy 14 czerwca.

Bieg nie mógłby się odbyć, gdyby nie było dla niego zrozumienia Władz Miasta, Starostwa, Gminy, organizacji pozarządowych. W tym miejscu szczególne słowa uznania należą się również panu Waldemarowi Gajowniczkowi, który był praktycznie „dyrygentem” biegu. Serdecznie dziękujemy też wszystkim sponsorom, którzy pomogli ufundować skromne nagrody uczestnikom i zapraszamy tak licznie na kolejny bieg, który odbędzie się za rok.

Klub HDK PCK "Kropelka"Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Organizator #2284454 | 94.254.*.* 12 lip 2017 08:38

    Zapraszamy do Fromborka w dniu 6 sierpnia na godzinę 18 do udziału we Fromborskim Biegu Copernicusa! Regulamin i zapisy na stronie biegu na Facebooku.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages