Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

"Wędrówki Przedszkolaka po Braniewie"

2017-06-27 09:24:53 (ost. akt: 2017-06-27 09:42:20)

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum MBP w Braniewie

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie wspólnie z Przedszkolem Niepublicznym „Stokrotka” od września 2016 do czerwca 2017 zrealizowała nowatorski projekt pod nazwą "Wędrówki Przedszkolaka po Braniewie". Skierowany był on do najstarszej grupy dzieci i realizowany przez pracowników Punktu Informacji Turystycznej.

Głównym celem projektu było zakorzenienie w najmłodszych mieszkańcach Braniewa zamiłowania do własnego miasta i regionu. Wspólnie z przedszkolakami pracownicy Punktu Informacji Turystycznej wędrowali po mieście przybliżając im historię i funkcję braniewskich zabytków.

Ogółem odbyło się 12. spotkań, podczas których dzieci miały okazję  m.in. dowiedzieć się, gdzie w Braniewie umiejscowiony był zamek, poznać historię braniewskiej bazyliki, zobaczyć sposób wyrabiania hostii i opłatków w Klasztorze Regina Coeli, poznać historię kolei, w tym braniewskiego dworca. Przedostatnim etapem był rajd pieszy do Sanktuarium Krzyża Świętego. Efektem każdego ze spotkań były prace plastyczne wykonane przez dzieci utrwalające przyswojoną wiedzę .

W czerwcu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu. Wszystkie dzieci otrzymały tytuł Dzielnego Odkrywcy Braniewa wraz z pamiątkowym dyplomem i słodkim poczęstunkiem. Zaprezentowany został przygotowany przez dzieci i ich rodziców album pn. "Pomysły dzieci na spacer po Braniewie". Na zakończenie  odbyły się wspólne gry i zabawy.Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages