Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Zawód i oferta pracy

2017-06-30 12:45:48 (ost. akt: 2017-06-30 12:46:42)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Od 1 września tego roku w Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie powstanie Ośrodek Kariery Ucznia, prowadzony przez elbląski Ochotniczy Hufiec Pracy.

Porozumienie w tej sprawie podpisał z Warmińsko-Mazurską Wojewódzką Komendą OHP wicestarosta Artur Mieczaniec i etatowy członek Zarządu Powiatu Braniewskiego Mirosław Kudliński.

Zadowolenia ze sfinalizowania starań dążących do otwarcia takiego ośrodka OHP nie ukrywa Joanna Sokół, dyrektor ZSZ.

— Uczniowie naszej szkoły będą objęci wsparciem grupy wychowawczej, będą mieli także zapewniony cały proces przygotowania zawodowego — mówi Joanna Sokół. — Dzięki wsparciu OHP będą korzystali z międzynarodowych projektów Erasmus+, będą wyjeżdżali do Hiszpanii, zdobędą bezpłatnie dodatkowe kwalifikacje i ukończą darmowe kursy. Tym samym otrzymają dokumenty potwierdzające ich umiejętności, zaś po zakończeniu III klasy otrzymają konkretną ofertę pracy.

Dzisiaj na rynku pracy poszukiwani są fachowcy. Takimi fachowcami będą absolwenci ZSZ. Istnieje szansa, że dzięki konkretnym umiejętnościom, wymaganym przez pracodawców, znajdą oni zatrudnienie w powiecie braniewskim.

— Zdajemy sobie sprawę z potrzeby podejmowania wspólnych działań na rzecz przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży — mówi wicestarosta Artur Mieczaniec. — Dlatego dążymy do poprawy tej sytuacji poprzez wzbogacenie bazy edukacyjnej i wprowadzania takich rozwiązań, które poprawią sytuację naszych absolwentów na rynku pracy.

W ramach zawartego porozumienia realizowane będą także zajęcia pozalekcyjne, rekreacyjno-sportowe, z zakresu doradztwa zawodowego. Uczniowie będą uczestniczyć w projektach unijnych, stażach zagranicznych, wymianach międzynarodowych.

— To dodatkowy atut, który przemawia za tym, aby kształcić się w tej szkole i właśnie w niej zdobywać zawód — mówi wicestarosta Mieczaniec.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages