Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Marta Spychała zrezygnowała ze stanowiska dyrektora BCK

2017-07-14 11:03:33 (ost. akt: 2017-07-14 11:22:42)
Marta Spychała dyrektorką Braniewskiego Centrum Kultury została w lutym 2015 roku. Komisja konkursowa nie miała wątpliwości, że jej kandydatura była najlepsza

Marta Spychała dyrektorką Braniewskiego Centrum Kultury została w lutym 2015 roku. Komisja konkursowa nie miała wątpliwości, że jej kandydatura była najlepsza

Autor zdjęcia: M. Ossowski

Marta Spychała zrezygnowała ze stanowiska dyrektora Braniewskiego Centrum Kultury. Jeszcze do końca sierpnia będzie kierować braniewską placówką kulturalną, a potem zastąpi ją nowy dyrektor wyłoniony w drodze już ogłoszonego konkursu. Niestety nie znamy powodów rezygnacji pani Marty.

— Z wielką i nieskrywaną przykrością muszę poinformować Państwa, że dyrektor Braniewskiego Centrum Kultury pani Marta Spychała złożyła rezygnację z pełnienia tej funkcji— napisała w poniedziałek (10 lipca) na swoim oficjalnym profilu facebookowym burmistrz Braniewa Monika Trzcińska. — Prosiłam panią Martę, aby została ale niestety... nie udało się. Jestem bardzo zadowolona z jej dotychczasowej pracy. Uważam, że to właściwa osoba na właściwym miejscu — dodaje w rozmowie z nami.

Niestety nie wiemy dlaczego pani Marta Spychała zrezygnowała z funkcji dyrektora BCK. Obecnie przebywa na urlopie i pomimo kilku prób skontaktowania się z nią, nie udało się nam porozmawiać.
Burmistrz Braniewa przyjęła rezygnację pani Marty. Dyrektorką Braniewskiego Centrum Kultury Marta Spychała będzie do końca sierpnia. Potem miejsce jej zajmie nowa osoba, która zgłosi się do już ogłoszonego konkursu i według komisji konkursowej okaże się najlepszym kandydatem na szefa braniewskiej placówki kulturalnej.

Konkurs przebiega dwuetapowo. Pierwszy to najprościej ujmując weryfikacja dokumentów. Potem kandydaci, którzy spełniają wymogi formalne zostaną zaproszeni do drugiego etapu. Będą przedstawiać komisji konkursowej autorską koncepcję funkcjonowania i rozwoju Braniewskiego Centrum Kultury, uwzględniając przy tym możliwości budżetowe instytucji i możliwe do pozyskania środki zewnętrzne. Zgłoszenie do konkursu należy składać w terminie do 17 sierpnia 2017 r. do godz 12 w sekretariacie Urzędu Miasta Braniewa lub drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Braniewa ul. Kościuszki 111, 14- 500 Braniewo. Kto zostanie dyrektorem BCK? Nazwisko kolejnego szefa BCK powinniśmy poznać we wrześniu.

Przypomnijmy: Marta Spychała dyrektorką Braniewskiego Centrum Kultury została w lutym 2015 roku. Komisja konkursowa nie miała wątpliwości, że jej kandydatura była najlepsza. — Wygrała najlepsza – mówił wtedy Winicjusz Sokół, przewodniczący komisji konkursowej. — Komisja jednogłośnie wskazała na panią Martę. Jej prezentacja i koncepcja rozwoju Braniewskiego Centrum Kultury była najbardziej interesująca i profesjonalna. Pani Marta chciała, aby Braniewskie Centrum Kultury było miejscem otwartym na społeczeństwo. Postawiła na otwartość, kreatywność i redukcję kompleksów. Wielu mieszkańców mówi, że zmieniła oblicze BCK.
— Nie znam pani Marty osobiście, ale byłam na tegorocznych Dniach Braniewa i widziałam jak prowadziła tę imprezę i muszę powiedzieć, że ma podejście do ludzi — mówi Karolina z Braniewa. — Tak łatwo nawiązywała kontakt z publicznością, wręcz zarażała uśmiechem. BCK dawno nie miało takiej dyrektorki.
— Ta pani zmieniła oblicze BCK — mówi kolejna mieszkanka Braniewa. — Zawsze uśmiechnięta i pełna energii. Zrobiła wiele dobrego dla naszej instytucji.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. eve #2287724 | 81.15.*.* 16 lip 2017 18:36

  no i gitarra. nareszcie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. WieslawTurski #2286837 | 88.220.*.* 15 lip 2017 11:03

  Pani Marta Spychała zasłużyła sobie na wiele słów podziękowania.Oczywiście będą i tacy, którzy będą narzekać. Są to jednak tylko tacy ludzie, którzy nie są w stanie sprostać najmniejszym wyzwaniom. Jeszcze raz słowa dziękuję w imieniu Klubu Honorowych Krwiodawców "KROPELKA" w Braniewie. Okazana pomoc nigdy nie będzie zapomniana

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ewa #2286568 | 88.220.*.* 14 lip 2017 18:35

  Ale szkoda.....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages