Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Z egzotycznej mieszanki powstaje nasze brzmienie

2017-07-24 09:57:00 (ost. akt: 2017-07-24 10:02:52)

Koncertu zespołu Sunblind wysłuchaliśmy podczas tegorocznych Dni Braniewa

Koncertu zespołu Sunblind wysłuchaliśmy podczas tegorocznych Dni Braniewa

Autor zdjęcia: Patrycja Kowalewska

— Zależy nam, aby nasza muzyka odbiegała od utartych szablonów i schematów. Chcemy się wyróżnić, stworzyć odmienny styl. Każdy z nas przemyca do utworów coś swojego, kawałek własnego świata. Wzajemnie się słuchamy i dzięki tej kombinacji wychodzi coś autentycznego — mówią członkowie zespołu Sunblind. Ich koncertu mogliśmy wysłuchać podczas Dni Braniewa.

Zespół Sunblind powstał w 2015 roku. Tworzą go: Michał Wójtowicz (gitara elektryczna), Dawid Krynicz (gitara elektryczna), Jakub Lasecki (perkusja) i Łukasz Kostek (gitara basowa).

— Styczność z gitarą miałem od zawsze — mówi Michał. — Mój tata grał na gitarze i to od niego nauczyłem się pierwszych akordów. Początkowo była to zabawa, jednak od 4 lat traktuje to zupełnie poważnie.

— 5-6 lat temu zaryzykowałem i postanowiłem kupić sobie gitarę — wspomina Dawid. — Było to dla mnie coś zupełnie nowego. Gdyby mi się nie spodobało po prostu bym ją sprzedał. Samemu ciężko było znaleźć motywację do prób. Chodziłem do klasy razem z Michałem i z czasem wzajemnie zaczęliśmy motywować się do ćwiczeń.

Kuba swoją pierwszą perkusje kupił za pieniądze z komunii.
— Od małego chciałem grać. Z pieniędzy uzbieranych na komunię, rodzice kupili mi pierwszy zestaw perkusyjny. Moim pierwszym nauczycielem był wujek.

Obecny skład zawiązał się w grudniu 2015 roku. Wtedy do zespołu dołączył Jakub. Początek wspólnego grania miał miejsce w Braniewskim Centrum Kultury, w którym dzięki życzliwości dyrekcji chłopcy mieli dostęp do sali prób i mogli poważnie myśleć nad założeniem zespołu. W 2016 roku młodzi muzycy przeszli pod skrzydła Klubu Wojskowego. Dzięki swojej determinacji i przychylności dyrekcji ośrodka udało im się stworzyć własną sale prób.
— W Klubie Wojskowym możemy liczyć na wsparcie i życzliwość, jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc — mówią chłopaki.

Grupa zadebiutowała na scenie 16 listopada 2016 roku, podczas XXV Przeglądu Ruchu Scenicznego Dzieci i Młodzieży. Później był występ podczas finału WOŚP oraz koncert w ramach Dni Braniewa.
Obecnie zespół ma na swoim koncie 8 utworów, w tym 6 w pełni gotowych.
— Wciąż szukamy własnego niepowtarzalnego stylu. Zależy nam, aby nasza muzyka odbiegała od utartych szablonów i schematów. Chcemy się wyróżnić, stworzyć odmienny styl. Każdy z nas przemyca do utworów coś swojego, kawałek własnego świata. Wzajemnie się słuchamy i dzięki tej kombinacji wychodzi coś unikatowego. Nasze utwory najczęściej powstają podczas wspólnych prób. Gdy znajdziemy główny motyw, każdy z nas dogrywa resztę. Ostatecznie zdarza się, że wychodzi nam coś innego niż pierwotnie zakładaliśmy.

Choć dla wszystkich członków zespołu, muzyka jest największą pasją, ich muzyczne inspiracje bardzo się różnią.
— Słuchamy skrajnie różnej muzyki: od jazzu po metal. Z tej egzotycznej mieszanki powstaje nasze brzmienie. Nic sobie nie narzucamy. Nikogo nie chcemy naśladować. Muzyka to nasza największa pasja. Pozwala nam się spełnić. Dzięki niej czujemy, że możemy coś po sobie pozostawić. Daje nam też poczucie ciągłego rozwoju. Muzyka pozwala nam wyrazić siebie, wyzwolić emocje, które w sobie mamy.

Co tak młodzi muzycy chcą dać swoim odbiorcom?
— Nie chcemy robić nic na pokaz. Zależy nam na szczerym kontakcie z widzem. Mamy pokorę i szacunek do naszych odbiorców. Chcemy dać im unikalne doświadczenie. Pokazać, że to co robimy może być interesujące. Koncert jest dla nas nagrodą za pracę. Chcemy przedstawić naszemu odbiorcy prawdziwych nas, a nie szykować materiał, który nie jest zgodny z naszymi przekonaniami tylko dlatego, że ktoś zaproponował nam występ.

A kim są członkowie zespołu, gdy odkładają instrumenty?
— Uczymy się w braniewskich szkołach. Gdy skończymy tu edukacje będziemy musieli zdecydować czy w całości poświęcić się muzyce. Aby osiągnąć sukces trzeba wszystko postawić na jedną kartę i zaryzykować.

Więcej informacji:
Kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UCKFbOAHzW_HeORbSw5GFatA

Facebook: https://www.facebook.com/sunblindofficial/
Sunblind


Poszukiwany wokalista:
Zespół praktycznie od początku swojego istnienia liczy na tworzenie muzyki z wokalistą w składzie. Chłopaki chętnie rozpatrzą każdą poważną propozycję.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. FAN #2294783 | 91.212.*.* 25 lip 2017 12:54

    Super muza, rewelacyjne brzmienie, ambitni muzycy. Tak trzymać i się nie poddawać!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages