Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Policjanci świętowali z mieszkańcami

2017-07-20 09:27:20 (ost. akt: 2017-07-20 11:40:45)
Po części oficjalnej policjanci zaprosili wszystkich na plac przed braniewską bazyliką, gdzie zorganizowano festyn dla wszystkich mieszkańców

Po części oficjalnej policjanci zaprosili wszystkich na plac przed braniewską bazyliką, gdzie zorganizowano festyn dla wszystkich mieszkańców

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

18 lipca policjanci z braniewskiej jednostki obchodzili Święto Policji. W tym szczególnym dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych dniu, Komendant Powiatowy Policji wręczył nominacje oraz wyróżnienia. Obchody, które w tym roku zaplanowano w Braniewskim Centrum Kultury, zakończyły się festynem, na który zaproszono wszystkich mieszkańców.

W obchodach z okazji Święta Policji, które rozpoczęły się uroczystą mszą w braniewskiej bazylice, uczestniczyli podinsp. Edward Szydłowski pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, nadkom. Krzysztof Pytlarczyk pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie, policjanci z powiatu braniewskiego, ich rodziny, przedstawiciele samorządów lokalnych, służb mundurowych, mediów oraz zaproszeni goście.

Podczas tegorocznego Święta awansowano 41 funkcjonariuszy: 9 w korpusie szeregowych, 13 w korpusie podoficerów, 17 w korpusie aspirantów, 2 w korpusie oficerów młodszych. Wśród nich 4 policjantom udzielono wyróżnienia w formie przedterminowego mianowania na wyższy stopień policyjny. Jest to wyróżnienie policjanta, który wzorowo wykonuje obowiązki, przejawia inicjatywę w służbie i doskonali kwalifikacje zawodowe. Dodatkowo, podczas uroczystości, podinsp. Edward Szydłowski pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wręczył rozkaz o powierzeniu obowiązków I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie kom. Tadeuszowi Telendze Zastępcy Naszelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Braniewie.

Święto Policji to szczególny dzień nie tylko dla policjantów, ale i pracowników cywilnych. Podczas uroczystej akademii Komendant Powiatowy Policji podziękował 24 osobom, bez których codzienna służba funkcjonariuszy byłaby niemożliwa. To właśnie pracownicy cywilni zapewnią funkcjonowanie całej jednostki – od przysłowiowej kartki papieru po sprawność sprzętu teleinformatycznego oraz transportowego.

Święto Policji to także doskonała okazja, by podziękować tym, którzy każdego roku wspierają działania funkcjonariuszy. Nadkom. Krzysztof Pytlarczyk wręczył przedstawicielom instytucji, samorządów lokalnych i współpracujących z Policją przedstawicielom służb mundurowych upominki, jako dowód uznania za okazaną pomoc w realizacji naszych działań na rzecz mieszkańców naszego powiatu oraz za współpracę między służbami w obszarze bezpieczeństwa lokalnego.

Po części oficjalnej policjanci zaprosili wszystkich na plac przed braniewską bazyliką, gdzie zorganizowano festyn dla wszystkich mieszkańców. Policjanci zaprezentowali pojazdy oraz swój specjalistyczny sprzęt. W trakcie festynu funkcjonariusze zorganizowali wiele konkursów dla dzieci. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód, a dorośli mogli doświadczyć dachowania pojazdem osobowym na specjalnym symulatorze. Na zwycięzców czekały cenne nagrody, które zostały ufundowane przez lokalne samorządy.

KPP w BraniewieCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. K.A #2291640 | 82.177.*.* 21 lip 2017 10:15

  Chyba masz coś za skórą skoro piszesz takie głupie komentarze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. no name #2290777 | 5.172.*.* 20 lip 2017 12:13

  Może niech sie za robote lepiej wezmą bo ja tu nie widze nic do świetowania.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. spoczko #2290654 | 79.186.*.* 20 lip 2017 10:24

   jak ktos nie wierzy to musi byc na mszy?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages