Mistrzostwa Polski: Złoto i srebro Emilii Ankiewicz. Ola Lisowska 8

2017-07-24 11:16:37(ost. akt: 2017-07-24 11:20:39)

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum PZLA (Marek Biczyk)/ Robert Banach

Emilia Ankiewicz została wicemistrzynią Polski na swoim koronnym dystansie 400 metrów przez płotki. Dodatkowo drużyna AZS AWF Warszawa zajęła pierwsze miejsce w sztafecie 4x400 metrów. W Mistrzostwach Polski na dystansie 5000 metrów pobiegła także Aleksandra Lisowska. Braniewianka zakończyła rywalizację na ósmej pozycji.
93. PZLA Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 21-23 lipca w Białymstoku.
W piątek (21.07) Emilia wystartowała w eliminacjach na dystansie 400 metrów przez płotki. Pewnie wygrała swoją serię. Podczas sobotniego (22.07) finału uległa jedynie Joannie Linkiewicz. Braniewianka z czasem 56.31 zdobyła srebro.

W niedzielę (23.07) drużyna AZS AWF Warszawa (Dominika Muraszewska, Weronika Wyka, Emilia Ankiewicz, Joanna Jóźwik ) zajęła pierwsze miejsce w sztafecie 4x400 metrów. Na trzeciej zmianie pobiegła Emilia. Braniewiance udało się zbudować znaczną przewagę nad Joanną Banach z KS AZS AWF Kraków. Prowadzenia do końca nie oddała biegnąca na ostatniej zmianie Joanna Jóźwik. Drużyna AZS AWF Warszawa uzyskała czas 3:31.33.

W Mistrzostwach Polski w Białymstoku brała również udział Aleksandra Lisowska. W sobotę (22.07) wystartowała na dystansie 5000 metrów. Rywalizację z czasem 17:00.10 zakończyła na 8 miejscu. Teraz przed nią przygotowania do maratonu.

— Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki podczas mojego biegu i wierzyli we mnie — napisała na swoim facebookowym profilu Ola. — Dzisiaj niestety kończę MP na 8 pozycji z czasem 17 minut. Wiem, że przepracowałam solidnie 5 tygodni i w końcu przyjdzie taki dzień, kiedy moja praca zaowocuje. Niestety nie nastąpiło to dzisiaj, ale nie poddaje się, a wręcz przeciwnie, jutro wstanę jeszcze silniejsza i z cierpliwością zaczekam na swoją formę, bo w końcu nadejdzie. Dziękuję trenerowi za te 5 tygodni, podczas których był ze mną i motywował mnie na każdym treningu. Teraz chwila odpoczynku i od połowy sierpnia ruszam z przygotowaniami do maratonu. Oby ten dystans okazał się dla mnie łaskawy.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: