Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Pierwszy trening Zatoki Braniewo

2017-07-25 09:45:41 (ost. akt: 2017-07-25 11:57:25)

Pierwszy trening Zatoki po przerwie wakacyjnej

Pierwszy trening Zatoki po przerwie wakacyjnej

Autor zdjęcia: Fot. Adam Jakubiak

IV-ligowa MKS Zatoka Braniewo wznowiła treningi. Pod nieobecność trenera Tomasza Klimczaka pierwsze zajęcia poprowadził szkoleniowiec rezerw Zatoki-Gminy Jacek Ptak. Na pierwszym treningu (na bocznej murawie stadionu przy ul. Botanicznej) nieliczni kibice naliczyli aż 26 piłkarzy. Kto trafi do pierwszej jedenastki pokażą treningi i sparingi.

Trening rozpoczął się o godz. 18 na bocznej płycie stadionu przy ul. Botanicznej. W poniedziałek (24.07.) główna płyta boiska była poddana renowacji, czyli tzw. wzmocnieniu trawy poprzez dosianie dodatkowej partii na głębokość 5 cm. W związku z powyższym pod znakiem zapytania stoi przez okres dwóch miesięcy rozgrywanie meczów na tym boisku. Już w tej chwili kierownik drużyny MKS Zatoka Braniewo Marcin Końpa wysłał podpisane przez wiceprezesa Zatoki Tomasza Rebell pismo do Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie z prośbą o rozegranie IV-ligowych meczów występując w roli gości. Tak więc i rezerwy Zatoki oraz drużyny młodzieżowe będą miały ten sam kłopot i w grę wchodzi w tym przypadku boisko w Lipowinie.

Trener Jacek Ptak najpierw podzielił całą stawkę zawodników na cztery grupy, w których grano w tzw. dziada. Później był bieg i rozgrzewka, a po tym gra. Ponieważ nie było możliwości rozegrania jednego meczu (za dużo zawodników) braniewski szkoleniowiec podzielił całą kadrę na cztery drużyny, które grały na połowach boiska. Zwycięzcy zmierzyli się w finale, a przegrani grali o trzecie miejsce. Pierwszego gola w meczu zespołów umownie przyjętych za żółtych i zielonych strzelił Łukasz Ptak. Spotkania były bardzo wyrównane, a do finału awansowały zespoły, które wygrały 4:3 i 3:2.

Po kilku treningach Zatoka sprawdzi swoją formę w meczu z lokalnym rywalem A-klasową Syreną Młynary występując w roli gości. Później jeszcze kilka treningów i meczów kontrolnych, a w dniu 12 sierpnia Zatoka pojedzie na pierwszy mecz ligowy do beniaminka IV ligi - Pisy Barczewo.

Obecni na treningu: Przemysław Matelski, Łukasz Wolak, Tomasz i Łukasz Ptak, Tomasz Woś, Bartłomiej Koczara, Adrian Zaremba, Krzysztof Statkiewicz, Cezary Czerniak, Patryk Szczypiński, Piotr i Cezary Lewandowscy, Dariusz i Bogdan Wieliczko, Bartosz Budny, Wojciech Kimso, Jarosław Klisz, Damian Ruda, Marcin Śniegocki, Paweł Niewiadomski, Rafał Jakimczuk, Michał Blumerski, Jakub Kicmanik, Daniel Jastrzębski, Adam Kapica, Patryk Pszczołowski.
Nieobecni: Dawid Sadowski, Jonatan Łacman, Maciej Sielicki, Nikodem Szalkowski, Oskar Mastalerz (sprawy służbowe i osobiste) i Marcin Chomko (leczy kontuzję).
Ubyli: trener Paweł Karpowicz, Daniel Komorowski (nie wznowił treningów, Żuraw Godkowo ?)
Przybyli: Statkiewicz, Czerniak, C. Lewandowski, Klisz, Kimso, D. Ruda, Kicmanik, Jastrzębski, Pszczołowski z zespołu juniorów, trener Tomasz Klimczak.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages