Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Unijne dofinansowanie w ZSB. Uczniowie będą mieli dwie nowoczesne pracownie

2017-08-02 13:27:47 (ost. akt: 2017-08-02 13:46:43)
Takie komfortowe i nowoczesne pracownie będą także w Zespole Szkół Budowlanych

Takie komfortowe i nowoczesne pracownie będą także w Zespole Szkół Budowlanych

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum ZSB

W Zespole Szkół Budowlanych idą „pełną parą” prace adaptacyjne dwóch innowacyjnych pracowni. Od nowego roku szkolnego uczniowie dostaną do dyspozycji komfortowe i nowocześnie wyposażone klasy — informatyczną i spedycyjną.

We wrześniu na uczniów czekać będą nie tyko nowe pracownie, ale i nowy zmodernizowany program nauczania wykorzystujący zakupione w ramach projektu doposażenie.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych również mają pracowite wakacje. Aby być na bieżąco z najnowszymi technologiami i przekazywać uczniom wiedzę nie tylko teoretyczną, trzech nauczycieli przedmiotów zawodowych odbywa obecnie staże w renomowanych przedsiębiorstwach z branży budowlanej, spedycyjnej i informatycznej z regionu Braniewa oraz w Trójmieście. W ciągu najbliższych 2 tygodni nauczyciele będą przyglądać się swoim dziedzinom z bliska, uczestnicząc w codziennej pracy firm pod okiem wyznaczonych opiekunów staży.

Nie byłoby możliwości realizowania projektów bez pozyskania pieniędzy z zewnątrz. Jest to możliwe dzięki działaniom dyrektora szkoły i zespołowi pracowników.
— Szkoły powiatu braniewskiego każdego roku pozyskują wsparcie finansowe z Unii Europejskiej — mówi Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Tylko w samym ZSB jest to już drugi projekt w tym roku. Dzięki zaangażowaniu pracowników szkół i wsparciu samorządu udaje się organizować zagraniczne praktyki, wyposażać pracownie, czy kierować uczniów na zawodowe staże.
W realizowanym równolegle projekcie „Zawodowcy z ZSB” uczniowie odbywają obecnie płatne staże zawodowe u przedsiębiorców. W tym roku staże odbędzie 60 osób, w przyszłym roku drugie tyle. Jest to najpopularniejsza wśród uczniów forma wsparcia w ramach projektu.
Dofinansowanie z projektu:
Projekt pod nazwą „Nowoczesna Baza Edukacyjna w Zespole Szkół Budowlanych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2014-2020, poddziałanie 2.4.1. Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego przewiduje modernizację dwóch pracowni oraz zakup najnowocześniejszego sprzętu informatycznego.
Wartość projektu to niemal 560 tys. złotych.
Ideą projektu jest nie tylko kupno nowego sprzętu, ale przede wszystkim modernizacja metod i treści kształcenia w ramach przedmiotów zawodowych


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages