Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Projekt z rekordowym dofinansowaniem

2017-08-10 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-09 13:02:33)

Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie od września tego roku rozpocznie realizację projektu „Zawodowcy z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego”. Jego wartość to niemal 1,2 mln złotych!

Władze Powiatu Braniewskiego wraz z dyrektor ZSZ Joanną Sokół mają na swoim koncie kolejny sukces w działaniach związanych ze wspieraniem szkolnictwa zawodowego. Tym razem pozyskano rekordowe dofinansowanie na kursy zawodowe i staże dla uczniów ZSZ w Braniewie.

Cenna wiedza praktyczna
Projekt zakłada udział uczniów w kursach zawodowych, a następnie płatne staże u przedsiębiorców z regionu Polski Północnej.
Uczniowie będą mogli m.in. uzyskać prawo jazdy kategorii B i T, uprawnienia obsługi harvestera, kurs pilarz-drwal, operator koparko-ładowarek, operator wózków widłowych, a także będą uczestniczyć w kursach carvingu, baristy, rezydenta itp.
Wszystkie kursy są dopasowane do profilu kształcenia.

Zyskają też nauczyciele
Ponadto wspraciem w ZSZ objęci zostaną również nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy – tak jak uczniowie – skorzystają z kursów oraz staży zawodowych.
— W imieniu Zarządu Powiatu Braniewskiego dziękuję Dyrekcji ZSZ w Braniewie oraz wszystkim nauczycielom czynnie zaangażowanym w pozyskanie tak dużej dotacji — mówi Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego.

Dzięki wartemu 1,2 mln złotych projektowi uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie będą mogli m.in. uzyskać prawo jazdy kategorii B i T, uprawnienia obsługi harvestera, kurs pilarz-drwal, operator koparko-ładowarek, operator wózków widłowych, a także będą uczestniczyć w kursach carvingu, baristy, rezydenta itp.
Fot. Archiwum ZSZ

Wsparcie z Unii:
Dofinansowanie w wysokości 1.187.227,20 złotych pozyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 2.4.1. Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego – projekty konkursowe.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages