Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

„Lekcja” najpopularniejsza

2017-08-10 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-10 11:33:06)

Ośrodek Szkolenia Kierowców „Lekcja” przy ul. Armii Krajowej w Braniewie zdobył 60 procent wszystkich głosów naszych Czytelników

Ośrodek Szkolenia Kierowców „Lekcja” przy ul. Armii Krajowej w Braniewie zdobył 60 procent wszystkich głosów naszych Czytelników

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

Zakończył się nasz plebiscyt ,,ELka na 6", który pozwolił nam wyłonić najpopularniejszą szkołę jazdy w powiecie braniewskim. Uznaliście Państwo, że najlepszą szkołą jazdy jest Ośrodek Szkolenia Kierowców "Lekcja" przy ul. Armii Krajowej w Braniewie. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Ośrodek Szkolenia Kierowców „Lekcja” przy ul. Armii Krajowej w Braniewie zdobył 60 procent wszystkich głosów. Jako szkoła nauki jazdy istnieje od 2005 roku. Od 2016 roku została zmieniona forma własności Ośrodka. Poprzednio była to spółka cywilna, a teraz jest to jednoosobowa działalność, którą prowadzi pan Józef Bartków. Właściciel najpopularniejszego OSK w powiecie braniewskim nie spodziewał się wygranej w plebiscycie. Trzeba jednak powiedzieć, że jego szkoła już nie raz była wyróżniona przez naszych Czytelników.

— Tak. Dwa razy mieliśmy już przyjemność zająć pierwsze miejsce w Waszym plebiscycie. — Bardzo mnie cieszy, że kolejny raz zostaliśmy docenieni. Wszystkim tym, który głosowali na „Lekcję” serdecznie dziękuję.

A teraz trochę o zwycięskiej szkole nauki jazdy. Otóż posiada ona salę wyposażoną we wszelkie pomoce szkoleniowe (testy i komputery, na których można je rozwiązywać oraz profesjonalny program do prowadzenia zajęć). Posiada 3 samochody, którymi jeżdżą kursanci oraz 5 instruktorów. Ośrodek Szkolenia Kierowców „Lekcja'” ma również 2 place manewrowe, jeden przy ul. Kościuszki w Braniewie, a drugi w Elblągu. Tak jak w innych ośrodkach nauki jazdy również i do naszej zwycięskiej, aby zapisać się na kurs trzeba mieć tzn. Profil Kandydata na Kierowcę wydawany w starostwie. Do uzyskania takiego profilu potrzebny jest dowód osobisty oraz orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami. Jeżeli osoba chcąca zapisać się na kurs nie ma jeszcze 18 lat, to za zgodą rodziców, którzy podpisują wymagany dokument w starostwie może zacząć kurs w wieku 17 lat i 9 miesięcy. Potem taka osoba czeka już tylko na najbliższy termin rozpoczęcia kursu. Teoria i praktyka trwa po minimum 30 godzin. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu wewnętrznego przyszłym potencjalnym kierowcom pozostaje już tyko zdanie egzaminu państwowego. Zapytaliśmy pana Józefa, jak dobrze przygotować się do takiego sprawdzianu.

—Niezbędna jest praca indywidualna, czyli zapoznanie się z teorią i rozwiązywanie testów. Jeżeli kursant dobrze pozna zasady w ruchu drogowym, to będzie mu łatwiej podczas jazdy. Nie trzeba będzie marnować czasu na przypominanie teorii. Taka osoba będzie czuła się pewniej za kierownicą.

Czyli, każdy kto chce zostać kierowcą i dobrze zdać egzamin państwowy musi się do szkolenia przyłożyć.

— Tak bez tego egzaminu raczej się nie zda — mówi pan Józef. — Poza tym moi instruktorzy naprawdę się angażują, chcą jak najlepiej przygotować kursantów do czekającego ich egzaminu na prawo jazdy. Starają się uczyć profesjonalnie. To też jest bardzo ważne.

I chyba to właśnie zaangażowanie zauważyli nasi Czytelnicy skoro uznali, że to właśnie „ Lekcja” pana Józefa Bartkowa jest najpopularniejszym ośrodkiem szkolącym przyszłych kierowców. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tegorocznej ,ELce na 6", a wszystkich planujących zapisać się na kurs zachęcamy do odbycia go właśnie u pana Józefa. Najbliższy termin rozpoczęcia kursu już 17 sierpnia.

Nasz plebiscyt:
Przypomnijmy: nasz plebiscyt trwał od dnia 23 czerwca do 01 sierpnia. Swoich kandydatów mogliście Państwo wysyłać do końca trwania plebiscytu (do 01.08.2017 do godziny 23.59). Głosowanie polegało na wysłaniu głosu sms’em. Szkoła, która miała ich najwięcej wygrała.
Drugie miejsce przyznaliście Ośrodkowi Szkolenia Kierowców, Piotr Pietrzak, Nowak Krzysztof przy ul. Kościuszki w Braniewie, a trzecie Ośrodkowi Szkolenia Kierowców — Henryk Filipek przy ul. Brzozowej w Braniewie oraz Centrum Edukacji — Władysław Bagan przy ul. Generalskiej w Pieniężnie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ania #2306493 | 93.105.*.* 12 sie 2017 14:19

  Ja się z tym nie zgadzam! Pietrzak&Nowak najlepsi !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gość #2305360 | 188.146.*.* 10 sie 2017 19:41

  To prawda że OSK LEKCJA jest najlepsza , gratulacje panie Józefie i serdeczne podziękowania za dobre przygotowanie mnie i syna do bycia kierowcami. BRAWO

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jakipolk #2305216 | 78.10.*.* 10 sie 2017 15:35

  W 100% zgadzam się z wynikiem plebiscytu. Byłem kursantem "Lekcji" - zdałem egzamin za pierwszym podejściem - suuuuper

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages