Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Blisko 50 interwencji. To bilans kolejnej burzy

2017-08-13 12:32:51 (ost. akt: 2017-08-13 12:41:04)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Blisko 50 interwencji to bilans kolejnej burzy, która w nocy z piątku na sobotę (12 sierpnia) przeszła nad powiatem braniewskim. Silny wiatr i towarzyszące gwałtowne opady sprawiły, że służba dyżurna stanowiska kierowania odnotowała bardzo dużo zgłoszeń związanych z przewróconymi drzewami i połamanymi konarami.

Zdarzenia dotyczyły najczęściej zablokowanych przez drzewa dróg. Działania ratownicze prowadzone były przez strażaków na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych na obszarze powiatu braniewskiego. Skutki burzy usuwano również w sobotę do godzin popołudniowych. W pobliżu wielu dróg znajdują się na poboczach licznie połamane drzewa, konary, które są dowodem niszczycielskiej siły natury. Porządkowanie i usuwanie skutków burzy będzie trwało przez najbliższe dni.

Podczas burzy dwa pojazdy osobowe zostały uszkodzone przez powalone drzewo, zerwana została przez drzewa i konary w kilku miejscach sieć energetyczna, odcinając dopływ energii do odbiorców. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wspierali strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy - ochotnicy z Braniewa, Wilcząt, Fromborka, Lipowiny, Pieniężna, Płoskini, Lelkowa, Ławek, Jędrychowa, Wielkiego Wierzna, Żelaznej Góry.

Silny wiatr spowodował, że na drogach znalazła się duża ilość gałęzi, konarów, które mocno utrudniały ruch oraz stanowiły zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Ratownicy oprócz usuwania skutków działania silnego wiatru również zabezpieczali z wykorzystaniem plandeki dach budynku, na który spadł konar drzewa. Dodatkowo wypompowywano wodę z zalanych piwnic w budynkach wielorodzinnych.

To drugie w tym roku działania realizowane przez strażaków związane z usuwaniem skutków burzy na terenie powiatu braniewskiego.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages