Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Błotna do remontu. Starosta wystąpił o dotację

2017-08-24 11:40:00 (ost. akt: 2017-08-25 10:15:22)

102 tys. złotych – tyle kosztować będzie naprawa ulicy Błotnej w Braniewie, na odcinku od ulicy Staszica do ulicy Armii Krajowej.

Przypomnijmy: ulica Błotna należy do Skarbu Państwa. Powiat jedynie zarządza nią. W grudniu 2015 roku Powiat Braniewski pozyskał pieniądze od wojewody warmińsko-mazurskiego i wyremontował część tej ulicy.

Teraz starosta braniewski ponownie wystąpił do wojewody o zwiększenie dotacji na utrzymanie ulicy Błotnej w należytym stanie i wyremontowanie drugiego odcinka.

— Nawierzchnia ulicy Błotnej, na odcinku od ulicy Staszica do ulicy Armii Krajowej jest w złym stanie technicznym i wymaga pilnej naprawy — mówi Leszek Dziąg, starosta braniewski. — Całkowity koszt naprawy nawierzchni wyniesie około 100 tysięcy złotych. W tym jest naprawa przepustu w brukowej części drogi oraz wykonanie asfaltowej nakładki o długości niemal 200 metrów. Wystąpiliśmy do wojewody o dofinansowanie w wysokości 70 tys. złotych. Ta dodatkowa dotacja jest niezbędna, aby utrzymać we właściwym stanie ulicę, która jest własnością Skarbu Państwa.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages