Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Kibicuj zawodnikom podczas biegu

2017-09-01 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-31 11:09:28)

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

3 września po raz drugi w historii miasta odbędzie się bieg poświęcony pamięci biskupa Stanisława Hozjusza, założyciela Collegium Hosianum w Braniewie — jednej z najważniejszych szkół jezuickich w Polsce. Uczestnicy zmierzą się z 10 km atestowaną trasą, wiodącą ulicami Braniewa.

II. Bieg Hozjusza odbędzie się 3 września. Start będzie się mieścił na ulicy Gdańskiej. Start o godz. 14.00. Meta będzie się znajdowała w braniewskim amfiteatrze. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 kilometrową trasę prowadzącą ulicami Braniewa: Gdańską, Fromborską, Świętojańską, Sądową, Placem Wolności, Kromera, Gdańską, Kościuszki, Armii Krajowej, Żeromskiego, Staszica, Reja, Traugutta, Kościuszki, Dworcową, Szkolną, Błotną, Armii Krajowej, Żeromskiego, Królewiecką, Wspólną, 9 Maja, Portową, Morską, Smutną, Nadbrzeżną, Świętokrzyską, Morską, Spacerową, Placem Grunwaldu, Sądową do amfiteatru. Limit czasu wynosi 70 minut.

Dekoracja najlepszych zawodników oraz losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników zaplanowano na godz. 16.00. Zwycięzcy biegu głównego kobiet i mężczyzn otrzymają puchary, nagrody pieniężne lub rzeczowe, a zwycięzcy w kategoriach wiekowych puchary. Każdy zawodnik po ukończonym biegu otrzyma okolicznościowy medal. Po dekoracji zwycięzców poszczególnych kategorii odbędzie się losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników.

Utrudnienia w ruchu:
Ruch kołowy będzie ograniczony w różnych częściach miasta w godzinach 14:00 - 15:30 na następujących ulicach: Gdańska, Fromborska, Świętojańska, Sądowa, Plac Wolności, Kromera, Kościuszki, Armii Krajowej, Żeromskiego, Staszica, Reja, Traugutta, Plac Dworcowy, Szkolna, Błotna, Królewiecka, Wspólna, 9 Maja, Plac Piłsudskiego, Portowa, Smutna, Jachtowa, Żeglarska, Nowopasłęcka, Nadbrzeżna, Świętokrzyska, Morska, Spacerowa, Plac Grunwaldu.
Zwracamy się do mieszkańców tychże ulic z prośbą o ograniczenie wyjazdów w tym czasie, lub wyjazd z posesji przed godziną biegu, jak również o usunięcie z ulic w miarę możliwości pojazdów.
Trasa będzie zabezpieczona przez służby porządkowe, które będą oznaczone kamizelkami, a wszelkie utrudnienia w ruchu będą usuwane na bieżąco po przebiegnięciu ostatniego zawodnika przez daną ulicę.
Organizatorzy


Zapraszamy do kibicowania:
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do kibicowania. Miasteczko biegowe będzie się mieścić na terenie Zespołu Szkół Zawodowych. Start odbędzie się o godz 14:00 przy BCK, a zakończenie ok 16:00 na placu przy szkole.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NAM #2320142 | 77.252.*.* 4 wrz 2017 08:40

  Jakie inne atrakcje władze Braniewa szykują dla mieszkańców ? . Nie samym biegiem żyje społeczeństwo , może coś dla dla większości ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ziom #2318837 | 83.23.*.* 1 wrz 2017 21:10

  Polak ,który wstydził się własnego jezyka.....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages