środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Nowa droga zgodnie z planem

2017-08-30 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-30 14:50:11)

Remont drogi w Żelaznej Górze trwał niespełna pięć miesięcy. W tym czasie rozebrano istniejącą nawierzchnię, nową drogę poszerzono, zbudowano chodnik, zatokę dla autobusów i przejścia dla pieszych.

Władze Powiatu Braniewskiego od początku podkreślały wagę tej drogi ze względu na bezpieczeństwo. Nie tylko mieszkańców i kierowców poruszających się po niej, ale także przez bliskość granicy.

— Jest to droga często uczęszczana, także przez samochody straży granicznej, czy służby celnej, ze względu na najlepszą komunikację pomiędzy przejściami granicznymi — podkreśla starosta braniewski Leszek Dziąg. — Ponieważ łączy ona ze sobą trzy przejścia graniczne z Rosją: Gronowo, Grzechotki i Bezledy. Stąd też już są plany przeprowadzenia remontu kolejnego odcinka tej drogi: z Grzędowa do Krzekot.

— To kolejny remont drogi zrealizowany w powiecie braniewskim — przypomina starosta Leszek Dziąg. — Poprawa stanu dróg powiatowych jest dla nas priorytetem. Niezbędne jest do tego pozyskanie pieniędzy spoza budżetu powiatu. Stąd czynimy starania, aby zdobyć dofinansowanie z różnych źródeł, także tych w ramach programu współpracy transgranicznej Polska-Rosja.Remont dzięki dofinansowaniu:
Całkowity koszt przebudowy niemal półkilometrowego odcinka drogi wyniósł niemal 1,3 mln złotych. Co ważne – w tym połowa to dofinansowanie z budżetu państwa (pozyskane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019), zaś 145 tys. złotych pochodziło z budżetu Gminy Braniewo. Resztę pieniędzy wyłożył Powiat Braniewski.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages