Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Dowódca 9BBKPanc. odwiedził swoich żołnierzy

2017-08-31 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-31 12:42:47)

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum PKW

Żołnierzy pełniących służbę w I zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej odwiedził dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej płk Jacek Ostrowski. Wizyta odbyła się w ub. tygodniu (23-25.08.2017).

Dwudniowa wizyta dowódcy 9 Brygady na Łotwie rozpoczęła się w Ambasadzie RP spotkaniem z ambasador Ewą Dębską oraz attaché wojskowym płk Romanem Opalachem. W ambasadzie poruszono tematy związane ze współpracą żołnierzy 9BBKPanc. (PKW) z lokalną społecznością. Kolejnym punktem wizyty był przyjazd do „polskiej strefy” bazy Adazi, gdzie płk Jacek Ostrowski przywitany został przez kompanię honorową.

Po powitaniu, dowódca PKW mjr Marek Potorski przedstawił kierowniczą kadrę oraz dowódców kontyngentów hiszpańskiego i włoskiego, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Następnym punktem wizyty był krótki „breefing” dotyczący zadań realizowanych przez polski kontyngent.

Kolejnym etapem było spotkanie na stanowisku kierowania ćwiczeniem z kierownikiem ćwiczenia gen. bryg Trevorem Cadieu oraz z szefem zespołu oceny i analizy ćwiczenia płk Scottem, który zaprezentował cele i przebieg ćwiczenia. Następnie płk Ostrowski wizytował główne i zapasowe stanowisko dowodzenia eFP BG, gdzie został wprowadzony w sytuację taktyczną.

Dowódca 9 Brygady odwiedził również wszystkich żołnierzy biorących udział w ćwiczeniu certyfikującym. Płk Jacek Ostrowski przywitał się z żołnierzami, podziękował za trud, godne reprezentowanie 9BBKPanc. oraz włożoną, dotychczasową pracę, a także życzył uzyskania najlepszych wyników w ćwiczeniu.

Oficjalną wizytę dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej zakończył wpisem do pamiątkowej księgi Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.
 
Przemysław Brant

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages