Zatoka w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski

2017-09-04 12:35:39(ost. akt: 2017-09-04 12:48:21)

Coraz częściej o sile Zatoki stanowią juniorzy

Autor zdjęcia: Fot. Adam Jakubiak

W drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Zatoka Braniewo rozgromiła w meczu wyjazdowym Granicę Bezledy, zespół grający tylko o klasę niżej, czyli w lidze okręgowej. Trener Tomasz Klimczak w drugiej połowie desygnował do gry aż siedmiu juniorów. Bohaterem meczu był jednak Łukasz Wolak - autor pięciu bramek i to w pierwszej połowie pod rząd.
Po niepowodzeniach w IV lidze Zatoka pojechała do Bezled w bardzo odmłodzonym składzie oraz bez etatowych bramkarzy Tomasza Ptaka i Dawida Sadowskiego. Nie wydawało się nawet, że pojedzie w roli faworyta. Wydarzenia na murawie rozwiały jednak wątpliwości, kto jest lepszy i awansuje dalej. W bramce z konieczności stanął Dariusz Wieliczko, który przez cały mecz zachował czysto konto, ale sprawiedliwie trzeba zaznaczyć, że za dużo pracy nie miał w tej rywalizacji.

Bohaterem meczu był napastnik Zatoki Łukasz Wolak. Zdobył nie tylko tzw. klasycznego hat tricka, czyli trzy bramki pod rząd, ale nawet pięć. Z tego cztery zaliczył w czasie 10 minut . Pierwszego gola zdobył w 6 min. a czwartego w 16. Jeszcze przed samą przerwą ten filigranowy piłkarz pokonał bramkarza Granicy i było 5:0.

Po zmianie stron trener Klimczak dał temu zawodnikowi odpocząć oraz starszym jego kolegom. Na murawie grało więc siedmiu juniorów, a dwóch z nich wpisało się na listę strzelców. Wojciech Kimso trafił do siatki dwa razy, a Damian Ruda raz. Wynik w ostatniej minucie ustalił Bogdan Wieliczko.

Był to w sumie jednostronny mecz i należy się cieszyć, że piłkarze Zatoki zaimponowali skutecznością. Oby tak w meczach ligowych.

W 1/8 rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski Zatoka wylosowała Huragan Morąg w roli gospodarzy i znając kłopoty z boiskiem w Braniewie podopieczni trenera Klimczaka ponownie mecz rozegrają na wyjeździe w dniu 13. września.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: