środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Z ambitnymi projektami w nowy rok

2017-09-06 13:32:54 (ost. akt: 2017-09-06 13:38:39)
Starosta braniewski Leszek Dziąg uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w ZSB

Starosta braniewski Leszek Dziąg uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w ZSB

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Braniewie

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu braniewskiego wkroczyli w nowy rok szkolny. Tylko w pierwszych klasach Liceum Ogólnokształcącego im. F. Nowowiejskiego, Zespole Szkół Budowlanych i Zespole Szkół Zawodowych naukę rozpoczęło niemal 300 młodych ludzi.

Starosta braniewski Leszek Dziąg gościł na rozpoczęciu roku w ZSB. Starosta odczytał list marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, wręczył także dwóm nauczycielom awans na stopień nauczyciela mianowanego.

Rozpoczęcie roku szkolnego było wyjątkową okazją dla wyróżniających się uczniów ZSB Liceum Ogólnokształcącego klasy o profilu wojskowym do otrzymania awansu na kolejny stopień kadeta.
— Nasze szkoły będą realizowały w tym roku szkolnym ambitne projekty, jednocześnie i uczniowie, i nauczyciele wkraczają w pierwszy rok szkolnej reformy, która nie została do końca dobrze przygotowana — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom życzymy sukcesów i zapału w zdobywaniu wiedzy, a kadrze pedagogicznej i pracownikom szkół powodzenia i entuzjazmu w codziennej pracy.

Uroczyste apele w szkołach rozpoczęto od odegrania hymnu państwowego. Następnie głos zabrali dyrektorzy, którzy przywitali uczniów, nauczycieli oraz przybyłych gości. Oprócz starosty z ramienia Powiatu Braniewskiego w inauguracji roku szkolnego uczestniczyli członkowie Zarządu. Mirosław Kudliński gościł w LO, Mateusz Sobieszczuk w ZSZ, zaś Władysław Hruszka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

SP

4 września szkoły w całej Polsce zapełniły się uczniami. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. W szkołach prowadzonych przez Powiat Braniewski pierwszy dzwonek powitał 1118 uczniów, w tym 302 uczniów klas pierwszych. Wybór szkoły jest bez wątpienia ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Dlatego cieszę się, że tak liczne grono uczniów klas pierwszych postanowiło dołączyć do braniewskiej społeczności szkolnej. Mam nadzieję, że działania dydaktyczno - wychowawcze naszych szkół spełnią Wasze marzenia o szkole, a zdobyta wiedza pod okiem profesjonalnej kadry nauczycielskiej umożliwi osiąganie kolejnych sukcesów.
Wszystkim nauczycielom i wychowawcom w nowym roku szkolnym życzę znakomitych osiągnięć edukacyjnych, wspaniałych uczniów, sukcesów w realizacji założonych celów, by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania, a wszystkim pracownikom oświaty dużo cierpliwości z powodu utrudnień związanych z reorganizacją i reformą systemu oświatowego.

Starosta Braniewski
Leszek DziągCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages