Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Noś odblaski i bądź widoczny

2017-09-07 10:05:44 (ost. akt: 2017-09-07 11:46:57)
Elementy odblaskowe mogą uratować życie pieszym i rowerzystom

Elementy odblaskowe mogą uratować życie pieszym i rowerzystom

Autor zdjęcia: Archiwum: KPP Nidzica

Trwają policyjne działania "Bezpieczna droga do szkoły". Wzmożone kontrole w obrębie szkół mają wyczulić rodziców i przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo policjanci kontrolują trasy pod kątem niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszając się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu bez elementów odblaskowych. Pamiętajmy – odblask może uratować życie !

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, podczas zderzenia z jadącym z dużą prędkością pojazdem praktycznie nie mają szans na przeżycie. Policjanci z braniewskiej komendy podczas codziennej służby czujnie reagują na wszelkie wykroczenia popełniane nie tylko przez pieszych, ale i rowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo dla innych osób.

W okresie jesienno-zimowym to piesi są szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Brak oświetlonych wszystkich dróg, czy nieprawidłowy sposób korzystania z nich przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Policjanci apelują do pieszych, aby dbali o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza w tych niebezpiecznych miesiącach.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi od 31 sierpnia 2014 r. przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

AK

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages