Przerwany mecz w grodzie Kopernika

2017-09-08 13:46:05 (ost. akt: 2017-09-08 13:51:53)

Granica przegrała mecz, który powinna wygrać

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W trzeciej kolejce B klasy grupy drugiej duet drużyn z powiatu braniewskiego, czyli Zalew Frombork i Granica Zagaje nie ma się czym pochwalić. Zalew grał tylko 70 minut i w momencie przerwania meczu był remis 1:1, a Granica przegrała na własnym boisku spotkanie, które powinna wygrać.

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego we Fromborku murawa boiska po obfitych opadach deszczu nie wyglądała najlepiej. W trakcie meczu stan murawy jeszcze się pogorszył i arbiter słusznie przerwał mecz, który już bardziej przypominał piłkę wodną, a nie piłkę nożną. Zespół trenera Pawła Karpowicza zdobył prowadzenie po strzale z dystansu Damiana Witkowskiego już w 8. minucie. W tym okresie gry, podobnie, jak i 25 minut po przerwie sztuką było wykonanie składnej akcji na skutek kałuż wody na boisku. W 58. min. goście po kontrze zdobyli wyrównanie, a piłka stając w wodzie zmyliła defensywę Zalewu. W 70 min. arbiter przerwał mecz.

Wszystko wskazuje na to, że wynik z boiska zostanie utrzymany znając praktykę Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie. Jest jeszcze możliwość, że goście wyrażą zgodę na powtórzenie meczu, ale na to jest mała szansa, gdyż musieliby sami pokryć koszty przyjazdu do Fromborka.

Granica zagrała bardzo nieskutecznie i na dodatek bardzo pechowo. Były okazje do zdobycia kilku goli, ale strzały główką Trojanowskiego i z dystansu (nogami obronił bramkarz rywali) nie znalazły drogi do bramki. W jednym przypadku bramkarz gości końcami palców skierował piłkę na rzut rożny, a w drugim po interwencji bramkarza TPS piłka trafiła w słupek i wyszła w pole.

— TPS oddał jeden strzał, a wygrał 2:0 — komentował po meczu grający trener Granicy Jerzy Bukacki. — Biliśmy głową w mur i więcej było indywidualnej niż zespołowej gry. Mieliśmy ok. 70 % z gry, ale nic z tego nie wynikło.

Zalew Frombork-Zagłada Lisów 1:1(1:0)
Bramki: 1:0 - Witkowski (8), 1:1 - (58)
Zalew: Słonimski - Boniecki, Zarzycki, Maćkowiak, Jakimczuk, T.Szpakowski, Wiśniewski, T.Szpakowski, Witkowski, Paszkiewicz, Łacman.
Granica Zagaje - TPS Boguchwały 0:2(0:1)
Bramki: 0:1 - (15), 0:2 - samobójcza (65)
Granica: Krypski - Ciemerych, Prymon, Karpiński, Sadowski, Gil (75 Koziej), Bułat, Piątkowski (80 Bukacki), Latos, Trojanowski, Bejda (60 Długoń).

Pozostałe wyniki: Sparta Kwietniewo - Pomowiec Gronowo Elbląskie 0:3, Fabryka Żabi Róg - Grom Zwierzno 3:4, Agat Jegłownik - Pogrom Aniołowo 4:2.

1. Pomowiec 9 10:4
2. Zagłada 7 11:6