Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Pijany szedł środkiem drogi. Interweniował policjant po służbie

2017-09-11 09:59:56 (ost. akt: 2017-09-11 10:05:50)
Asp. Maciej Suchecki, Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z Braniewa będąc po służbie zareagował wobec nietrzeźwego pieszego, idącego wieczorową porą środkiem drogi

Asp. Maciej Suchecki, Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z Braniewa będąc po służbie zareagował wobec nietrzeźwego pieszego, idącego wieczorową porą środkiem drogi

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z Braniewa będąc po służbie zareagował wobec pieszego, który szedł środkiem drogi i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych kierujących. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Interwencja policjantów zapobiegła ewentualnej tragedii na drodze.

Każdy pieszy, poruszający się poza terenem zabudowanym ma obowiązek posiadania elementu odblaskowego oraz poruszać się poboczem. W przypadku jego braku korzysta z jezdni idąc lewą stroną drogi, i jak najbliżej jej krawędzi. Pomimo coraz większej świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci wciąż ujawniają pieszych, którzy nie noszą odblasków, niewłaściwie korzystają z drogi, a ponadto znajdują się na drodze pod działaniem alkoholu.

W podobnej sytuacji znalazł się asp. Maciej Suchecki, Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z Braniewa, który będąc po służbie zareagował wobec nietrzeźwego pieszego, idącego wieczorową porą środkiem drogi.

Policjant zauważył, że nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy wykonują manewr wymijania na jezdni. Okazało się, że to pieszy wchodził z pobocza na pas jezdni. Funkcjonariusz zabrał mężczyznę z jezdni i oczekując z nim wezwał policyjny patrol, aby zapobiec ewentualnemu zdarzeniu drogowemu z jego powodu.

Z uwagi na zapadający zmierzch i stan nietrzeźwości mężczyzny policjanci zadbali, aby trafił bezpiecznie do domu. Sprawca wykroczenia niewłaściwego korzystania z drogi, 70-letni mieszkaniec gm. Braniewo, odpowie przed sądem karnym.

Zapadający coraz szybciej zmierzch oraz jesienna aura wpływają negatywnie na szybką i prawidłową reakcję kierującego. Dlatego tak ważne jest, abyś dostosował swoje umiejętności jazdy do panujących na drodze warunków pogodowych i szczególną uwagę poświęcił nieoświetlonym uczestnikom ruchu drogowego jakimi są piesi. Widzisz pieszego stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, poinformuj nas. Być może ratujesz mu życie.


KPP w Braniewie


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mp #2326113 | 37.8.*.* 12 wrz 2017 13:43

  Czy dobrze rozumiem? Pan Policjant po służbie zaopiekował sie delikwentem do momentu przyjazdu patrolu, który odwiózł go do domu, by docelowo i tak pokarać dziadka sądem?:) Bravo! Wynik.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prawidłowo szedł #2325129 | 88.156.*.* 11 wrz 2017 10:16

  gdyby szedł poboczem, to kierowcy by go potrącili, bo byłby niewidoczny. Na środku drogi musiał być widoczny

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages