Juniorzy Zatoki liderem w II lidze

2017-09-15 10:00:00 (ost. akt: 2017-09-14 12:59:34)

Antoni Mućka (w środku) - bramkarz lidera

Autor zdjęcia: Fot. Adam Jakubiak

Zespół trenera Jacka Ptaka w drugiej kolejce II ligi juniorów grupy drugiej rozgromił w meczu wyjazdowym Sokoła w Ostródzie aż 11:1. Po dwóch kolejkach Zatoka prowadzi w tabeli, ale dwie drużyny mają taką samą liczbę punktów. Jednak braniewianie mają zdecydowanie najkorzystniejszy bilans bramek.

Tylko do przerwy, kiedy to trener Ptak i jego drużyna robiła rozeznanie rywala mecz był w miarę wyrównany. Po zmianie stron kanonadę rozpoczął w 52. minucie Michał Sagan, a do jego skuteczności "dostroili" się koledzy i stąd taki wynik, a nie inny. Gospodarze zdobyli honorowego gola dopiero w ostatniej minucie meczu, kiedy to Zatoka była już całkowicie na luzie.
Zatoka przy większej koncentracji i skuteczności mogła zdobyć jeszcze kilka bramek. W kilku przypadkach zabrakło precyzji, gdyż piłka mijała bramkę w niewielkiej odległości od słupka i poprzeczki. Bramkarz Zatoki Antoni Mućka miał bardzo mało pracy i dał się pokonać dopiero w ostatniej minucie meczu nie bez winy defensywy jego kolegów.

Sokół Ostróda - Zatoka Braniewo 1:11(0:2)
Bramki: 0:1 - Sagan (9), 0:2 - D.Ruda (11), 0:3 - Sagan (52), 0:4 - P.Lewandowski (63), 0:5 - Bątkowski (68), 0:7 - Cwil (73), 0:8 - Kicmanik (75), 0:9 - Ruda (81), 0:10,0:11 - Sadza (81,88), 1:11 - (90).
Zatoka: Mućka - Posiadała, Kędzierski, Pszczołowski, Klisz, Sadza, Cwil, Hołubowski (50 Kicmanik), Ruda, Lewandowski, Sagan (70 Bątkowski).