Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Zapraszamy mieszkańców na święto plonów

2017-09-15 09:00:00 (ost. akt: 2017-09-14 12:54:41)

Już w najbliższą niedzielę (17 września) w Pieniężnie odbędą się Dożynki Powiatowe. Będzie to okazja do podziękowania za zebrane plony i do dobrej zabawy.

Tradycyjnie święto plonów rozpocznie się mszą św., podczas której mieszkańcy powiatu – a szczególnie rolnicy – podziękują za tegoroczne plony.

— Powiat braniewski jest powiatem rolniczym, wielu mieszkańców żyje z pracy w gospodarstwach – pracy ważnej, niezbędnej i ciężkiej — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Dlatego tak ważna jest dla nas możliwość podziękowania za ten trud i za zebrane plony. Coroczne dożynki są ku temu najlepszą okazją.
Uroczyste otwarcie dożynek zaplanowano na godz. 14:00. Po niej nastąpią występy zespołów.

— Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie i mam również nadzieję, że łaskawa pogoda pozwoli na dobrą zabawę do późnych godzin wieczornych — mówi braniewski starosta.

http://m.wm.pl/2017/09/orig/dozynki-pieniezno-415046.jpgPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KAG #2330323 | 77.252.*.* 18 wrz 2017 10:44

    Tak powiat braniewski rolnictwem" stoi" - wiedzą o tym szczególnie mieszkańcy popularnie zwanego osiedla wojskowego. Smród z chlewni państwa"S" od wielu lat "umila " życie. Ale władze powiatu i miasta tego nie odczuwają i tylko państwa "S" nagradzają. Druga sprawa amfiteatr w Braniewie po remoncie stoi pusty a pan starosta urządza imprezę "samym swoim" , czy ktoś z Braniewian był na tej imprezie (oczywiście poza tymi co musieli z racji pełnionych funkcji i pracy) ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages