Zatoka grała, Concordia zdobyła punkty

2017-09-19 15:00:00(ost. akt: 2017-09-19 15:06:26)
W siódmej kolejce IV ligi Concordia Elbląg pokonała na własnym boisku Zatokę Braniewo 3:1. Z przebiegu gry goście zasłużyli w najgorszym przypadku na remis. Przy większym piłkarskim farcie (dwa strzały w słupek) powinni nawet wygrać. Spadkowicz z III ligi nie był zespołem lepszym, ale wygrał i zgarnął komplet punktów.
Pierwsza połowa meczu przebiegała całkowicie pod kontrolą Zatoki. W 23. minucie Łukasz Wolak z rzutu rożnego dokładnie podał do Bogdana Wieliczko, który minął rywala i tak precyzyjnie podał do Rafała Jakimczuka, że temu ostatniemu nie pozostało już nic, jak tylko dopełnić formalności i było 0:1. Nieco wcześniej Piotr Lewandowski trafia, ale tylko w słupek bramki Concordii. W 38 min. błąd defensywy gości kosztował ich jednak stratę bramki i była to jedna z bardzo nielicznych okazji gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ praktycznie zmianie. Zatoka dobrze grała i w 75. min. Łukasz Wolak kopiuje strzał Lewandowskiego z 18. minuty i strzela w słupek. Ten sam zawodnik główką minimalnie posyła piłkę obok słupka i jest nadal 1:1. Ostatnie sześć minut meczu to koszmar dla braniewian. Tracą bramkę w 84. minucie, a w ostatniej akcji gry jeszcze jednego gola i przegrywają 1:3, zamiast zremisować albo nawet wygrać.

Concordia Elbląg - Zatoka Braniewo 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 - Jakimczuk (23), 1:1, 2:1, 3:1 – (38,84,90)

Zatoka: Sadowski - Niewiadomski, Jakimczuk, Budny, Jastrzębski, Lewandowski, B.Wieliczko, Kimso (60 Statkiewicz), Kicmanik, Komorowski, Wolak.