Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Urodziny "Kropelki". Od 14 lat pomagają potrzebującym

2017-09-21 14:23:30 (ost. akt: 2017-09-21 14:29:17)

Autor zdjęcia: Archiwum "Kropelki"

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „KROPELKA” w Braniewie działa już 14 lat, a wszystko zaczęło się w dniu 23.09.2003r.od niewinnego spotkania kilku osób, które widziały potrzebę nie tylko systematycznego oddawania krwi, ale także możliwość zrzeszenia się i otwarcia na potrzeby lokalnej społeczności.

Za zgodą śp. Pana mgr Henryka Mrozińskiego – ówczesnego Burmistrza Miasta Braniewa - grupa kilku zapaleńców w sali konferencyjnej Urzędu Miasta powołała do życia Klub HDK. Nie była to jednak jeszcze „KROPELKA”. Musieliśmy zorganizować się, opracować statut i rozpocząć działania promocyjne na rzecz skupienia jak największej liczby członków, dla których idea czerwonokrzyska nie była obca. Na czele Klubu stanęła Ewa Pokojska (Rapcewicz). Nie mieliśmy pomieszczenia, które mogłoby służyć naszym potrzebom i umożliwiać organizację comiesięcznych spotkań. Z pomocą przyszedł śp. Pan Henryk Brzozowski - Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Braniewie – udostępniając salę w Klubie AA przy ul.Kościuszki 10. W dniu 12 grudnia 2003r. na kolejnym spotkaniu organizacyjnym przyjęliśmy „STATUT KLUBU HDK PCK w Braniewie”, a Klub przyjął nazwę „KROPELKA”. Nasz Klub jest podstawową i najdłużej działającą jednostką organizacyjną PCK na terenie miasta i gminy Braniewa. Przy współudziale członków innych Klubów działających w Naszym mieście, bierzemy na siebie ciężar troski o utrwalanie pozytywnego wizerunku czerwonokrzyskiej organizacji, jaką jest Polski Czerwony Krzyż.
      
Specyfika kierunku działalności programowej obliguje nas do aktywnego uczestnictwa w honorowym krwiodawstwie poprzez dzielenie się własną płynną tkanką, organizację otwartych akcji poboru krwi umożliwiających niezrzeszonym mieszkańcom miasta i gminy systematyczne przekazywanie daru serca. Dbamy również o to, by idea bezinteresownego służenia innym, która skupiła nas w Klubie, zyskiwała nowych sympatyków i zwolenników. W tym celu podejmujemy rozmaite działania promocyjne, adresowane do całej lokalnej społeczności ze szczególnym uwzględnieniem środowisk pełnoletniej młodzieży szkolnej. Mając skromne zaplecze socjalne zaczęliśmy prężnie realizować Nasze zadania statutowe, które przejawiały się i przejawiają w organizacji zbiórek krwi, organizacji rejestracji Dawców Szpiku Kostnego, zbiórkach pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prowadzeniu prelekcji n/t krwiodawstwa w szkołach zawodowych i średnich, organizacji konkursów plastycznych wśród dzieci najmłodszych oraz konkursów wiedzy o krwiodawstwie wśród młodzieży klas szkół podstawowych i gimnazjalnych, organizacji imprez sportowych na terenie Naszego Miasta oraz pomocy dzieciom i Rodzinom będącym w potrzebie. Udział w krwiodawczych akcjach braniewian w różnym wieku potwierdza skuteczność naszych wysiłków. Nie zapominamy również o członkach Klubu , ich Rodzinach i sympatykach Naszej idei. Organizujemy spotkania integrujące na które zapraszamy sympatyków i niezrzeszonych krwiodawców, uczestniczymy w regionalnych i okręgowych spartakiadach promujących zdrowy styl życia oraz czynny wypoczynek, uczestniczymy w rajdach pieszych i rowerowych organizowanych przez braniewski Klub PTTK ”FIGA”.
            
Jako integralna cząstka Polskiego Czerwonego Krzyża chcemy i włączamy się w każdą formę jego działań statutowych. W miarę rozwijania struktury własnej zwiększymy również zakres i wachlarz kierunków programowych. Chcemy czuć się potrzebni i umieć rozwiązywać problemy najbliższego otoczenia. Przynależność do wielkiej rodziny czerwonokrzyskiej zobowiązuje.

Członkowie "Kropelki"Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bitaj #2333324 | 83.238.*.* 21 wrz 2017 16:40

    Brawo panowie! Polecam też lekturę FAQ dot. oddawania krwi, to nie takie straszne! https://drogadosiebie.pl/krwiodawstwo/od dawanie-krwi-fakty-mity/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages