Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Pożar w komendzie. Tak wyglądał scenariusz strażackich ćwiczeń

2017-09-22 14:06:38 (ost. akt: 2017-09-22 14:11:50)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

22 września około godz. 10:00 braniewscy straży otrzymali zgłoszenie o pożarze, który powstał w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie. Na miejsce pożaru skierowano trzy pojazdy z JRG PSP w Braniewie oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej.

Pożar powstał w części pomieszczeń administracyjnych komendy, dymy pożarowe wypełniły sąsiednie pomieszczenia. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń taktyczno - bojowych zrealizowanych w obiekcie braniewskiej komendy Policji. Dodatkowo podczas ćwiczeń strażacy sprawdzili poprawność działania systemów bezpieczeństwa pożarowego.

Zadaniem przybyłych na miejsce pożaru strażaków było dotarcie do źródła pożaru, przeszukiwanie pomieszczeń silnie zadymionych oraz dotarcie i ewakuacja osoby poszkodowanej. Ważnym elementem była wymiana informacji pomiędzy funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i Policji w zakresie powstałego zdarzenia.

W miejscu pozorowanego pożaru strażacy sprawdzili również praktyczne możliwości wykorzystania sprzętu ratowniczego, sposób przeprowadzenia ewakuacji przez pracowników komendy oraz sprawność sieci hydrantowej w obrębie budynku.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek , oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages